Bones – BrownBagSippin

Ktoś jeszcze słucha Bonesa? Dziwna sprawa, prawda? 2MillionBlunts z którego pochodzi tegotygodniowy mocograj to pięćdziesiąty drugi album w karierze rapera (z singlami i epkami jest ich aż 68, zgodnie z wyliczeniami serwisu Discogs).

Przeglądając katalog artysty dochodzę do wniosku, że z Bonesem jest trochę jak z jedzeniem w dobrze wszystkim znanej fastfoodowej sieciówce. Każdy wie po co przyszedł i każdy ma swoich faworytów.

Zawsze jednak można dodać coś nowego do menu. 2MillionBlunts na pewno znajdzie się w moim muzycznym podsumowaniu roku. Album stanowi kontynuację 1MillionBlunts z 2010 roku. Po dziesięciu latach zmieniła się nie tylko okładka. Co ciekawe wszystko zostało wywrócone do góry nogami. Pierwszy – mroczny, tape’owy, z pękającą od przepychu okładką. Natomiast drugi? Z licznymi nawiązaniami do G-Funku, południowego brzmienia lat 90′ i stylistyki zapożyczonej choćby od Bone Thugs N Harmony czy Warrena G. Okładka świeżo wydanego krążka to dokładnie ten sam kadr, co 10 lat wcześniej. Jednak tym razem klatka schodowa jest kompletnie zdezelowana, a całość wygląda na dawno opuszczoną. Jeśli takie nawiązania będą pojawiać się jeszcze częściej, Bones przestanie mi się kojarzyć ze słuchaniem HDMI w 2014 roku podczas grania w gierki na konsoli. Zacznie natomiast z trackami pokroju BrownBagSippin – najnowszego mocograja w Akademickim Radiu Luz.

Marcin Masło