Debata: Branża artystyczna w 2020

Debata: Branża artystyczna w 2020
Odkąd sięgamy pamięcią, w tym roku przyszło nam zrobić najbardziej przygnębiające podsumowania roku. To było naprawdę dziwne 365 dni, może nawet dziwniejsze niż książka i film o tym samym tytule. Chociaż branże logistyczne i produkujące oprogramowania do komunikacji zdalnej mogą święcić tryumfy, szczególnie nam bliskie: muzyczne, kulturalne, czy szeroko rozumiane artystyczne przeżyły zastój. I to w najłagodniejszym ujęciu.

 

Dlatego nie ma co bezczynnie ocierać łzy, pora wyciągnąć wnioski na przyszłość. Co rok 2020 przyniósł i na stałe zmienił w tej branży. Do dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli najróżniejszych środowisk artystycznych, aby opowiedzieli nam o swojej perspektywie. Czy na wiosnę można było podjąć inną decyzję, czy w ślad za najsilniejszym z Polaków – to by nic nie dałoCzy świat online jest dobrodziejstwem i powszechnym cudem, czy jednak niesie za sobą ograniczenia nie do przejścia? Czy był w tym roku jakikolwiek promyczek nadziei i czy jest możliwość, że w nadchodzących miesiącach będzie ich jeszcze więcej?

W debacie udział wzięli Karol Pęcherz (Księgarnia Tajne Komplety), Adrian Kotołowski (Klub Ciało), Wojciech Furmaniak (Klubokawiarnia Recepcja), Robert Chmielewski (Firlej), a moderował Michał Rypel.

Debata została zrealizowana przy wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 we współpracy z Affekt Agency.