Enchanted Hunters

Enchanted Hunters

7 lat. Tyle musieliśmy czekać na drugi album w dyskografii Enchanted Hunters. Poznajcie ten duet na nowo i posłuchajcie przedpremierowo materiału z nowej płyty na antenie Akademickiego Radia LUZ.

Enchanted Hunters
(fot. Ewa Szatybełko)

O Enchanted Hunters zrobiło się głośno w 2012 roku za sprawą albumu Peoria. Minimalistyczne indie folkowe kompozycje Magdaleny Gajdzicy i Małgorzaty Penkalli wyróżniały się mocno na tle innych polskich wydawnictw tamtego roku, a zespół szybko zaczął piąć się w górę. Wtedy jeszcze w powiększonym składzie, Enchanted Hunters zaczęli grać na dużych festiwalach w Polsce, a także za granicą – występowali w Niemczech, Holandii czy Estonii.


Szybko stało się jasne, że 30 minut materiału z Peorii to za mało, by zadowolić słuchaczy na dłużej. 2 lata po wydaniu debiutanckiego krążka, Enchanted Hunters napisały kilka piosenek do filmu Małe Stłuczki i wydały je również na epce Little Crushes. Już wtedy dziewczyny obiecały fanom kolejny długogrający album, ale jak to się skończyło przeczytacie niżej.

Dopiero w 2017 roku pojawił się pierwszy singiel zapowiadający nowe wydawnictwo. Fraktale brzmią inaczej niż dotychczasowe kompozycje. W piosence jest zdecydowanie mniej folku, ale wciąż nie da się tego pomylić z żadnym innym wykonawcą. W tym samym roku Enchanted Hunters mocno polubili się z warszawskim zespołem Sorja Morja i odbyli razem trasę koncertową po Polsce.

Musiały minąć kolejne 2 lata, żeby w końcu pojawiły się konkrety dotyczące nowego albumu Enchanted Hunters. Dwunasty Dom ma zostać wydany już tej jesieni nakładem Latarnia Records, a promuje go singiel Plan działania oraz seria koncertów. Z wielką przyjemnością chcemy was zaprosić na jeden z występów na tej trasie, który odbędzie się w sobotę 19 października w ramach Współczynnika w Parku Szczytnickim. Do zobaczenia!

Jakub Spiryn