Franek Warzywa & Młody Budda ft. Furda – Święto Ziemniaka

Przepis na pieczonego ziemniaka:
1. Rozpal ognisko. Niewielkie. Przecież to przepis na jednego ziemniaka. Pomimo że niewielkie, musi popalić się dłuższą chwilę. Potrzeba nam dużo popiołu.
2. W międzyczasie możesz umyć ziemniaka.
3. Bez pośpiechu, jeszcze chwilka. Nie ma co od razu wrzucać bulwy do ognia.
4. O, teraz. Jak się boisz – otocz go folią aluminiową. Jak szanujesz planetę – zakop go w popiele bez ceregieli.
5. Teraz czekasz. Czas pieczenia – od 30 minut do godziny. Ale nigdy nie wiadomo. Sprawdź co jakiś czas, czy jest już odpowiednio mięciusi. Boże, patykiem! Gdzie te łapy wkładasz?!

W trakcie jedzenia możesz puścić sobie nowy utwór Franka Warzywa i Młodego Buddy, który zapowiada ich debiutancką Wykopki EP (premiera: 11.05.2023). Święto Ziemniaka to dla mnie przypomnienie, że w przedszkolu naprawdę świętowało się taki dzień. Przynajmniej w małych miejscowościach. I to jedna z niewielu tradycji, do których może warto by wrócić.

Pospolitość, wesołość, ale i stałe dla duetu z Warszawy igranie z muzycznymi gatunkami i tekstowy postmodernizm. Wszystko okraszone kampowymi wizualizacjami rodem z wczesnych czasów internetu. Możesz posłuchać na żywo, ale nie musisz. Tylko że jeśli tego nie zrobisz, to tak jakbyś nie posypał ziemniaka solą i nie posmarował go masełkiem.

Mateusz Łapot