Gramy razem z 32. WOŚP

Gramy razem z 32. WOŚP
Już w najbliższą niedzielę finał 32. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już taka nasza wieloletnia tradycja, że dzielimy się dobrem i gramy razem z całą Polską. Cel tegorocznej zbiórki to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zobacz jakie wyjątkowe licytacje przygotowaliśmy w tym roku.

 

Do udziału w aukcjach w sposób najbardziej wyjątkowy, przekonywać będziemy już w niedzielę od godziny 16:00, kiedy to wyruszymy z naszym specjalnym WOŚP-owym studiem. Przez cztery godziny będziemy relacjonować jak we Wrocławiu gra się do końca świata i o jeden dzień dłużej. Przybliżymy także słuchaczom szczegółowo nasze aukcje. Internetowym czytelnikom przybliżamy je poniżej:

(w zdjęcia można, a nawet trzeba klikać aby przenieść się na stronę konkretnej licytacji)


WSPÓŁPROWADZENIE AUDIOSTARTERA Z ZUZANNĄ PAWLAK

Znacie ten głos bardzo dobrze, znacie też dobrze stylistykę granej muzyki. Może pora poznać resztę osobiście? W świat tajników radiowych może wprowadzić szefowa programowa Radia LUZ Zuzanna Pawlak. Co więcej, jest także szansa, żeby i ją otworzyć na nowe muzyczne doznania, poprzez podzielenie się swoimi muzycznymi inspiracjami. Dwie godziny spędzone na wspólnym Audiostarterowaniu z pewnością wystarczą aby poznać świat radiowy od środka.

 


KOSZULKA LABELU SPLOT + PŁYTA WINYLOWA DADANA KARAMBOLO

Nasza chluba podbijająca nie tylko wrocławską scenę klubową. SPLOT to wrocławski kolektyw, label, cykl promotorski, w skład którego wchodzą Glassz, Guiltee oraz dadan karambolo – wieloletni redaktorzy muzyczni oraz DJ-e zintegrowani w środowisku wrocławskiego Radia LUZ. Koszulka z kolei powstała dzięki współpracy z marką odzieżową NEIGE. Rozmiar białej koszulki jest dowolny (S-XL) i do ustalenia po zakończeniu aukcji. Jak na standardy koszulek jest bardzo wygodna i przyjemna w dotyku. Natomiast płyta dadana karambolo pt. a hack is a foul jest winylowym debiutem Pawła Szeląga. Została wydana w 2023 roku nakładem berlińskiego labelu Awkwardly Social. Również jest bardzo wygodna i przyjemna w dotyku, a do tego świetna do słuchania. Do aukcji dodajemy również wlepki kolektywu.

 


ZŁOTY MEDAL ZA MISTRZOSTWO POLSKI W SOFTBALLU KOBIET

Z nią poniedziałkowe poranki stają się lepsze. Czy wasze staną się lepsze za sprawą złotego medalu? Raczej, że tak. Członkini redakcji sportowej Radia LUZ wywalczyła go jako zawodniczka Panthers Wrocław, za mistrzostwo Polski w Polskiej Ludzie Softballu. Mówi o nim tak:

„Ten medal ma specjalne miejsce w moim sercu, bo jest to sezon w którym wróciłam po ciężkiej kontuzji. Mam nadzieje, że przyniesie teraz szczęście komuś innemu.”

A softball to młoda, rozwijająca się w naszym kraju dyscyplina, która ma szanse stać się naszym następnym sportem narodowym. Na pewno większe niż padel. Za padel na razie nie ma złotych medali.

 


PLENEROWA SESJA ZDJĘCIOWA OD MIKOŁAJA BENSDORFFA

Słyszymy to nieraz – ale macie fajne te zdjęcia na socialach, też chcę mieć takie fajne zdjęcie. W ten sposób wychodzimy naprzeciw tym marzeniom. Jeden z naszych naczelnych fotografów Mikołaj Bensdorff oferuje od siebie dedykowaną sesję zdjęciową w plenerze. Przez dwie godziny nastrzela tyle zdjęć, ile to fizycznie wykonalne, a następnie odda 15 wybranych i profesjonalnie obrobionych zdjęć. Do wykorzystania do 1 lipca. Dokładny termin, klimat, inspiracje, rekwizyty do ustalenia z Mikołajem po zakończeniu licytacji.

 


WARSZTATY ROBIENIA WŁOSKIEJ PIZZY Z MACIEJEM KARCZEM

Nie jest Włochem, ale prawdę mówiąc jest tego najbliżej ze wszystkich ludzi, których mamy na podorędziu. Jako członek redakcji popularnonaukowej twierdzi, że już rozgryzł konkretną formułę na najlepszą włoską pizzę, a biorąc pod uwagę jak zaczynają się świecić jego oczy, gdy tylko temat schodzi na pizzę, chyba mu wierzymy. Maciej podczas swoich warsztatach nauczy Was technik wyrabiania ciasta. Opowie Wam też jak wpływa na „lekkość” ciasta proces wyrastania i fermentacji. Jak manipulować jednym i drugim, by dobierać smak ciasta pod siebie? Dostarczy potrzebne informacje do nauki wyrabiania ciasta, formowania kulek, kręcenia placków. Do tego know how z dokładnymi instrukcjami do samodzielnego wyrobu pizzy w każdych warunkach. Dowiecie się jak zrobić neapolitane, classice, calzone, sycilijską i rzymską lub hawajską. Każda z osób będzie mogła zrobić pizzę pod okiem Macieja. Miejsce oraz termjn warsztatów do ustalenia z autorem po zakończeniu aukcji. W warsztatach może wziąć udział do 12 osób.

 


FOTOOBRAZ AUTORSTWA ŁUKASZA DZIEDZIUCHA

Łukasz z nami w dziale realizacji dźwięku, jest praktycznie od zawsze, ale zamiłowaniem do światła się nie chwalił. Czekał na dobrą okazję, jak na przykład Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jeżeli jesteś w posiadaniu wolnej przestrzeni ściennej w rozmiarach 90 x 60 cm, możesz ją zagospodarować dzięki fotoobrazowi wydrukowanemu na płótnie. Przedstawia pewne, bardzo konkretne miejsce nad Odrą i został wykonany z wykorzystaniem techniki malowania światłem.

 


MAKRAMA ŚCIENNA Z ETNICZNYM WZOREM AUTORSTWA ZUZANNY GELART

Świetny element dekoracyjny do salonu, kuchni czy sypialni. Własnoręcznie robiona przez Zuzannę Gelart z sekcji wschodnioeuropejskiej Radia LUZ. Makrama, jak to makrama, jest wykonana w pełni ze sznurków bawełnianych. Utrzymana w kolorach beżu i złamanej czerni będzie dobrze sprawdzi się w klasycznych wnętrzach.

 


DYPTYK ZDJĘCIOWY AUTORSTWA EWELINY SZYSZKI

Reprezentantka działu promocji Ewelina Szyszka daje od siebie dwie fotografie, będące integralną częścią serii „Samota”. Razem stanowią harmonijną kompozycję, odzwierciedlającą istotne dla autorki składowe fotografii. Dyptyk składa się z dwóch fotografii o wymiarach 30×40 cm każda. Powstałe w 2023 roku prace, są wyrazem artystycznego poszukiwania przez Ewelinę fascynacji ciałem ludzkim jako bryłą oraz ekspresji emocjonalnej poprzez sztukę wizualną. Ewelina jest studentką Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie oraz byłą kursantką i rezydentką wrocławskiego Ośrodka Postaw Twórczych, współtworzy kolektyw frames&faces.

 


RZEŹBA „FRYWOLNY FESTIWALOWICZ” OD DUETU SYM8IOZA

„Przeżył niejedną imprezę w eleganckim stylu, po czym zmienił postać w spontanicznym amoku i chciałby przydać się społeczeństwu w nowym wydaniu.” To umożliwia upcycling, a dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, może także przyczynić się do dzielenia się dobrem. Popiersie dostaliśmy od reprezentantów ekipy odpowiedzialnej za KONEKT Festival, mieszanki muzyki elektronicznej i sztuki. Zostało wykonane przez duet Sym8ioza. Zwycięzca licytacji otrzymuje także wyłączne prawo do nadania imienia rzeźbie. Pasuje Jurek, pasuje też Andrzej. Zdaje się reagować na Sebastian.

 


GRAFIKA „ENDLESS WORLDS” OD PATRONA

Tę grafikę także dostaliśmy od zaprzyjaźnionej ekipy odpowiedzialnej za KONEKT Festival. „Endless Worlds” autorstwa Patrona  ma rozmiar 40cm x 40cm. Została wykonana metodą druku cyfrowego na płótnie. Jest wynikiem podróży autora w poszukiwaniu ukrytego Wrocława, widzianego przez obiektyw aparatu oraz wzrok wyobraźni.

 


KSIĄŻKA „AGRESYWNA NIEWINNOŚĆ. HISTORIA GRUPY LUXUS”

„Agresywna Niewinność” to pierwsza próba opowiedzenia historii wrocławskiej grupy Luxus, formacji artystycznej, w której składzie znaleźli się m.in. Paweł Jarodzki, Ewa Ciepielewska, Jerzy Kosałka, czy Jacek Jackowski aka Ponton. Sami siebie ogłosili legendą, wyznaczając swój czas i swoje miejsce w historii sztuki. Powstali w stanie wojennym, ale nie chcieli walczyć o wolność. Chcieli z niej korzystać. Dlatego, jeszcze podczas studiów, zaczęli wydawać swoje własne pismo, sami organizowali sobie wystawy i koncerty zespołów, które śpiewały tak, jak im się podobało. Zarzucano im pop i brak gustu, a oni po prostu bawili się na własny rachunek, zachęcając innych do podobnej samodzielności. Książka zawiera premierowo publikowane zdjęcia z archiwum Luxusu, eseje omawiające historię grupy na tle kontrkulturowego przełomu początku lat 80, wydarzeń społecznych i politycznych towarzyszących polskiej transformacji, pełne kalendarium działalności grupy oraz wyjątkowy wywiad, który przeprowadził z Luxusem Piotr Rypson.

 

Tu niżej już nie zostało nic do czytania. Wracaj na górę i licytuj, bo czasu nie zostało zbyt dużo. Wszystkie aukcje zamykamy w poniedziałek, 29 stycznia o godzinie 16:00.