Gramy razem z WOŚP!

Gramy razem z WOŚP!

 

To już nasza tradycja, niemalże tak samo stara jak samo Radio LUZ. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja gra w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Zobacz w jakich aukcjach można było wziąć udział:

 

(w zdjęcia można, a nawet trzeba klikać aby przenieść się na stronę konkretnej licytacji)

AUDIOSTARTER b2b Szymon Baczyński

Jeżeli całe życie ktoś powtarzał Ci, że z takim głosem to tylko do radia, ale nigdy jakoś nie było czasu na wysłanie CV, możesz sprawdzić swoje możliwości z nami. Nie chcesz czekać, aż otworzymy rekrutację i wolisz żeby twarda i zimna mamona załatwiła wszelkie formalności? To świetnie, bo jak co roku mamy miejsce na jeden Audiostarter w towarzystwie naszego szefa programowego, Szymona Baczyńskiego.

Szymon wprowadzi w tajniki świata radiowego: wytłumaczy w którą stronę mikrofonu należy mówić; zwróci uwagę na nadczas niedoczas, czyli dwa terminy, na myśl o których każdy spiker drży niespokojnie; a na końcu pokaże, jak wygląda mozolne uzupełnianie raportów dla ZAiKSu. Żeby nie było, frajda z prowadzenia audycji też jest, to co wyżej dodajemy opcjonalnie i gratis.

 

KOLAŻ 'WIEJ STĄD’ NA OKŁADCE PŁYTY WINYLOWEJ

Od zawsze Radio LUZ było promotorem różnego rodzaju sztuk. Ktoś mógłby pomyśleć, że w tej redakcji kulturalnej to tylko mówić o kulturze potrafimy, a to nieprawda, też tworzyć potrafimy. Dowodzi tego Kamila Chyziak, prowadząca w piątki Pełną Kulturę, która w ramach naszych WOŚP-owych licytacji zdecydowała się przekazać kolaż własnego autorstwa. O swoim dziele opowiada tak:

Jest to kolaż na okładce płyty winylowej. Wycinki, które są na nim widoczne, zostały stworzone przeze mnie. Inspiracją była jedna z witryn w Galerii Na Jatkach. Zobaczyłam tam rzeźbę  w kształcie człowieka, którego kończyny układały się w niby-korzenie. Postanowiłam odwzorować ją na swój sposób. Kocham kolory, dlatego postać z mojego kolażu została „potraktowana” barwnymi markerami. Napis stworzył się sam. Tworzyłam tę pracę chwilę po Strajku Kobiet.

 

WINYL SNEAKY JESUS – FOR JOSEPH RIDDLE WRAZ Z AUTOGRAFAMI

Tej płyty naszym słuchaczom przedstawiać nie trzeba. Absolutne objawienie naszej anteny i najbardziej doceniana płyta jazzowa ubiegłego roku, nie tylko przez nas. Powiew jazzowej witalności nagrany przez wrocławski kwintet doceniono w kraju jak i zagranicą. Ktoś powie: przecież można tego słuchać na naszej antenie, albo w internecie, tam też jest. W porządku. Ale to winyl. Winyl i jazz. Nawet tu w radiu, choć wiemy, że to trochę strzelanie do własnej bramki, uważamy, że winyl dostarcza zupełnie inny zestaw wrażeń.

Ponieważ mamy chody, udało nam się nakłonić wykonawców do złożenia autografów na egzemplarzu płyty. Co prawda nie ma to na razie odzwierciedlenia na zdjęciach, to musicie nam uwierzyć na słowo że autografy będą: to nie jest taka łatwa sztuka zebrać piątkę artystów i wręczyć im coś innego niż instrumenty, jak choćby flamastry aby się podpisać. To kosztuje sporo wysiłku, ale po pierwsze: damy radę, a po drugie: wierzymy że będzie warto. Nie chcecie chyba żałować za kilkadziesiąt lat, że mogliście stać się posiadaczami takiego białego kruka, Astigmatic nowej ery, ale z niezrozumiałych przyczyn się nie zdecydowaliście.

Do każdej licytacji dokładamy nasz pamiątkowy giftpack – kubek, zaślepka oraz plecak.

 

Wszystkie licytacje potrwają do 31 stycznia, do godziny 16:00. O ich postępie będziemy informować na bieżąco w naszych audycjach, zwłaszcza między 15:00 a 17:00 w audycji Dzieje się. Najwięcej emocji proponujemy w niedzielę, podczas finału 30. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kiedy od godziny 16:00 do godziny 20:00 będziemy na żywo, na gorąco omawiać jak nie tylko my, ale cały Wrocław, kraj i świat wspiera tegoroczną zbiórkę.