Hiatus Kaiyote – Red Room

Red Room to drugi singiel zapowiadający album Mood Vilant, mający ukazać się już 25 czerwca.

Powstał podczas tej samej sesji studyjnej co pierwszy z singli Get Sun. Muzycy z Hiatus Kaiyote przebywali wtedy w Rio de Janeiro, współpracując z brazylijskim aranżerem Arthurem Verocaiem.
Naomi „Nai Palm” Saalfield wspomina, że inspiracją do tematyki było skojarzenie czerwonego światła w kabinie wokalnej, z kolorem szyb w jej rodzinnym domu.

W mojej kabinie wokalnej było czerwone światło i myślałem o moim starym domu, w którym było całe czerwone szkło. Kiedy słońce zachodziło w moim pokoju o określonej godzinie, cały mój pokój był czerwony.

Perkusista zespołu – Perrin Moss dodaje, że podczas nagrywania utworu, pandemia była jeszcze daleką pieśnią przyszłości, natomiast teraz, w momencie jego wydania, czerwony pokój może nabrać zupełnie innego znaczenia, a osoby przebywające w izolacji mogą interpretować tekst zupełnie inaczej.

Red Room cechuje niezwykła sterylność, w porównaniu z całokształtem twórczości Australijczyków. Nawet w porównaniu z Get Sun, które przecież powstało praktycznie w tym samym czasie.

Bartłomiej Patla