How Far is Now – koncert laureatów [17.08, 19:00]

How Far is Now – koncert laureatów [17.08, 19:00]
Lokalne talenty przestają być tylko lokalne. Wrocławski klub Firlej przedstawia projekt How Far is Now, który łączy cztery europejskie ośrodki artystyczne i daje klubom muzycznym szansę na odkrycie na nowo swojego miejsca w muzycznym ekosystemie. Wraz z trzema innymi europejskimi miejscówkami (Mezzanine z Ukrainy, Podium Asteriks z Holandii oraz Belvedere Namur z Belgii) daje okazję muzykom ze sceny lokalnej na wymianę doświadczeń i możliwość zostania odkrytym w innym kraju.

 

Nagrane na żywo występy będą pokazywane we wszystkich czterech krajach, dając artystom szansę na sprawdzenie możliwości międzynarodowej współpracy i wymianę doświadczeń. Koncert polskich muzyków odbędzie się 17 sierpnia 2021 roku, o godzinie 19:00 w Firleju. Wstęp wolny.

Z ponad setki zgłoszeń wybrano trójkę laureatów:

The Overview Effect (OvE) — Ostrzeszów (neo soul, jazz, afrobeat)

OvE (The Overview Effect) to zespół składający się z muzyków z Ostrzeszowa, znanych z działalności w zespołach: Vermona Kids, Let The Boy Decide, Blue Raincoat, Soldering Iron, Last Train Is The Slowest oraz Low-Cut. Na swojej pierwszej płycie „Without territory”, która zostanie wydana latem 2021 roku przez Fonoradar Records, zaprezentują nam mieszankę soulu, jazzu, afrobeat oraz prawdopodobnie kilku brzmień które nie mają jeszcze nazwy. Rytmiczna energia, przestrzeń tworzona przez gitary i klawisze łączą się z brzmieniem sekcji dętej, tworzą oryginalny miks muzyczny.

 

 

Javva — Warszawa (afro-punk, experimental, jazz)

Javva to zespół uformowany przez pięciu dobrze znanych polskich muzyków, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu różnych gatunków i działalności na wielu polach muzycznej aktywności przez ostatnie dwie dekady. Każdy członek zespołu JAVVA ma inne podejście do bazującej na rytmie, współczesnej muzyk rockowej.

Projekt został zainicjowany przez Bartka Kapsę – perkusistę zespołów: Something Like Elvis, Contemporary Noise Sextet, Helatone oraz Tropy. Jest również współzałożycielem Electric Eye Records. Bartek zaprosił do projektu Mikołaja Zielińskiego. Mikołaj jest gitarzystą oraz basistą najbardziej znanym z rodziny powiązanych ze sobą zespołów, Alameda Organistation, z którymi wydał pięć płyt dzięki Instant Classic label. Razem z innym członkiem zespołu JAVVA – Łukaszem Jędrzejczakiem, który jest odpowiedzialny za wokale, klawisze, elementy elektroniczne i perkusjonalia – jest on również członkiem elektronicznego trio T’ien Lai. Czwartym członkiem zespołu jest Piotr Bukowski – odpowiada za gitarę i syntezatory, który jest również współzałożycielem zespołów: Hokei, Xenony oraz Stwory, tworzy również duet z Hubertem Zemlerem Opla. Ostatnim członkiem JAVVY jest inż. Maciej Moretti Moruś znany jako członek prawie wszystkich wybitnych zespołów sceny lokalnej i nie tylko. Długo by pisać.

 

 

Hey Hato — Wełtyń (singer-songwriter, folk, indie)

Hey Hato ma nietypowe podejście do songwriterskich koncertów. Nie chodzi o zagranie super koncertu, czy zabawianie publiki między utworami, ale o tworzenie osobnych światów przy pomocy piosenek i historii, które się za nimi kryją. Na koncertach Hey Hato muzyka jest zawsze ważniejsza niż artyści, którzy ją grają i całe wydarzenie, jego oprawa i atmosfera są od niej bezwzględnie zależne. Artysta chowa swoje ego do kieszeni by na pierwszym miejscu zawsze znalazły się opowieści tworzone przy pomocy słów i atmosferycznych instrumentali.

 

Projekt jest wspierany przez Komisję Europejską w ramach akcji Music Moves Europe (MME) i powstaje przy współpracy Akademickiego Radia LUZ.