Jorja Smith – Little Things

Życie to zbiór małych rzeczy, które nadają mu smak. Jak słońce padające na moją twarz, gdy siedzę w parku i piszę te słowa. Jak wyjątkowa Noc Muzeów, podczas której otworzyliśmy przed Wami nasze progi i wspólnie odkrywaliśmy sekrety Radia LUZ. Do tego rodzaju przyjemności zdecydowanie zaliczyć można również najnowszy singiel Jorjy Smith.

Dwa lata temu Brytyjka tytułem swojej EPki obiecywała nam – Be Right Back. To right back trwało trochę dłużej, niż można było oczekiwać, ale wyróżnione kilka tygodni temu tytułem mocograja Try Me zwiastowało koniec posuchy wydawniczej. Little Things utrzymuje poziom swojego poprzednika. Nastrój jednak zmienia się diametralnie. Z monumentalnego, mrocznego R&B przechodzimy w klubowe, zmysłowe rytmy, typowe dla afrykańskiej i brytyjskiej sceny tanecznej. Smith kolejny raz pokazuje, że idealnie odnajduje się w takich klimatach, mimo że atmosfera znacznie zgęstniała od czasów afrobeatowego Be Honest sprzed kilku lat.

Wyczekiwany album wokalistki Falling or Flying ukaże się 29 września. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że dołączy on do grona znakomitych tegorocznych wydawnictw z Wysp Brytyjskich.

Michał Lach