Wyluzowani od dawna – Karol Ferenc (Odcinek Specjalny)

Wyluzowani od dawna – Karol Ferenc (Odcinek Specjalny)
Zbiera nam się na sentyment. Życie pełne jest przemijania. Zaraz styczeń zleci i od razu wakacje będą. Audycje w naszym radiu też niejednokrotnie żyją chwilą. Ale nie oni. Tytani i tytanki radiowej anteny. Czy to okres burzy czy naporu są z nami. Chcemy to docenić. Startujemy z nowym cyklem, przedstawiającym audycje, które najdłużej towarzyszą nam od bardzo dawna. Na start, antenowy praojciec Radia LUZ – Karol Ferenc i jego Odcinek Specjalny.

 

Czasami na korytarzu żartujemy, że coś jest starsze niż Odcinek Specjalny. To oczywisty żart, bo nie ma takich rzeczy. Karol Ferenc jest w Radiu LUZ dłużej niż Radio LUZ faktycznie istnieje. 17 lat temu, kiedy pomysł akademickiego radia pod kuratelą Politechniki Wrocławskiej dopiero kiełkował w głowach młodych, żądnych wiedzy i anteny jeszcze-nie-radiowców, młody Karol przyszedł na spotkanie. Założycielskie. Radia LUZ. I chociaż inni ojcowie założyciele odchodzili i pojawiali się sporadycznie. On jeden pozostał na posterunku. Czasem jako szef newsroomu, czasem jako szef newsroomosportu, czasem jako szef newsroom-sport-kultury. Niezmiennie jako spec od sportów motorowych. Od półtorej dekady. Piątek, godzina 17:00.

Odcinek Specjalny jest jedną z najbardziej niszowych i charakterystycznych audycji jakie mamy w naszej ofercie. Tematyka rajdów samochodowych nie jest dla każdego. Tak się przynajmniej wydaje. Jednak gdy Karol siada przed mikrofonem, nie trzeba się na niczym znać. Jak nikt inny potrafi zarażać innych swoją pasją do sportów motorowych. I ta pasja jest doceniana również przez profesjonalistów. Nazwisko Karola Ferenca to ważna marka w dziennikarskim świecie fanów profesjonalnych czterech kółek. Ale zanim był Odcinek Specjalny, była owiana legendą w naszych murach, gigantyczna transmisja z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która zdobyła tak wielką popularność, że serwery potężnej uczelni nie wytrzymały.

Należałoby zadać pytanie, dlaczego dalej jest z nami? Żeby nie było, jesteśmy mu za to niesamowicie wdzięczni, ale jednak wielu szukałoby większej, bardziej ogólnopolskiej kariery.  Jak przez tyle lat wypracował styl rozmawiania z przeróżnymi gośćmi? Co dla niego jest magią radia? Uracz się przemiłą rozmową z Karolem Ferencem.

 

Archiwalnych audycji Karola wraz z materiałami dodatkowymi możesz słuchać na YouTube.