Kaytranada ft. H.E.R. – Intimidated

Najprostsze sposoby na zbudowanie pozycji jako producent to: 1) stworzenie własnego rozpoznawalnego stylu w produkcjach, 2) współpraca z utalentowanymi wokalistami, najlepiej wywodzącymi się ze środowiska muzycznego, do którego kierujemy swoją twórczość. Kaytranada zdecydowanie trzyma się tych dwóch punktów, czego dowodem jest pełna świeżych tracków epka Intimidated. I mimo że bazuje na wpływach, których jeszcze u niego nie słyszeliśmy, to wciąż pozostaje w swojej stylistyce.

Patrząc po featuringach na poprzednich wydawnictwach tego haitańsko-kanadyjskiego DJ-a odnoszę wrażenie, że Kay stworzył listę artystów ze środowiska rap/R&B, z którymi chce odhaczyć współpracę. Syd, Little Dragon, Anderson .Paak na 99.9%. Pharell, Tinashe, Kali Uchis na BUBBA. Natomiast na trzytrackowej epce Intimidated spotkamy H.E.R., Thundercata i Mach-Hommy’ego. Jestem ogromnie ciekaw kogo jeszcze uda mu się umieścić na swoich produkcjach przy okazji kolejnego długograja.

Oczekiwanie na następny krążek będziemy spędzać przy delikatnym wokalu H.E.R. oraz subtelnie okraszonym synthami i pianinem instrumentalu z tytułowego numeru Intimidated.

Bartłomiej Patla