Klawo – Pizza

Klawo to trójmiejska formacja, która reprezentuje nową jazzową falę. Od dłuższego czasu rozprzestrzenia się ona zarówno po Polsce jak i za granicą naszego kraju. Najnowszy singiel zespołu pt. Pizza to smakowity kąsek dla wszystkich koneserów dobrze wypieczonych placków i soczysty groomy brzmień.

Klawo ma nie lada dryg do zaskakujących przedsięwzięć. Od niespodziewanego wydania albumu Live!, przez ogłoszenia występu na przyszłorocznym festiwalu ESNS w Holandii, aż po udział w składance Generacja Jazz. (Poza Klawo usłyszymy też m.in. Immortal Onion, czy USO9001.) A to napewno nie koniec nowości i niespodzianek, które zespół może mieć w zanadrzu! Tym razem uderzają lekkim, płynnym, niezwykle bajkowym utworem. Pizza jest jednocześnie trzecim singlem zapowiadającym składankę warszawskiej wytwórni U Know Me Records.

Jeśli sam status zespołu na lokalnej scenie jazzowej, ich międzynarodowe osiągnięcia, czy niepowtarzalne stilo, które rozbujało setki głów na niejednym festiwalu, was nie przekonuje. Może zachęci was wizualna strona premiery. Wydawnictwo wzbogacone zostało o fenomenalny klip, pełen słońca, uczucia i lekkiego humoru, zakończony słodko-gorzkim twistem. Za to małe arcydzieło odpowiadają Stefano Altoparlante, Kosmek, Totek, oraz Lidia Kozakiewicz (która stworzyła prawdopodobnie największy nóż do pizzy, a napewno w obrębie Trójmiasta)

Przekonajcie się sami, co takiego zgotowało dla was Klawo!

Dawid Sas