Kolejne wyniki zespołów Jetstream i PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej

Zawodnicy z kół naukowych Politechniki Wrocławskiej zakończyli kolejne zmagania w turniejach rozgrywanych na lądzie i w powietrzu. Zespół Jetstream ze swoim bezzałogowym samolotem wraca z Chorwacji z ósmym miejscem po zawodach Air Cargo Challenge 2017, natomiast członkowie PWr Racing Team kończą trzecie w sezonie zawody Formuły Student na dziesiątej pozycji.

Na zawodach w Chorwacji drużyna z Wrocławia prezentowała się od wtorku. W rywalizacji brały udział dwa samoloty stworzone przez studentów Politechniki; oba o wadze 3 kg i długości 1,8 m i 3 m rozpiętości skrzydeł. Maszyny miały za zadanie unieść jak największy ciężar oraz pokonać w powietrzu ponad kilometr. Studenci już na samym początku wydarzenia odnieśli sukces w prezentacji multimedialnej, na której zajęli trzecie miejsce. Kolejne dni były wypełnione zadaniami w powietrzu. Ostatecznie samolot uniósł ciężar o 8,7 kg i pokonał wymagany dystans w 80 s. W Air Cargo Challenge uczestniczyło 28 zespołów z całego świata. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła ekipa Uniwersytetu w Stuttgarcie.

Podobną formą wykazali się członkowie PWr Racing Team, którzy ukończyli prestiżową, niemiecką odsłonę Formuły Student na 10 miejscu. W przeciwieństwie do lotników mierzyli się oni z większą grupą rywali. W kategorii maszyn spalinowych, w której wystawiany był bolid RT08, oprócz wrocławian prezentowały się jeszcze 64 drużyny. Zawodnicy z Politechniki Wrocławskiej wypadli najlepiej w konkurencji Design Event i teście przyspieszenia, kończąc je na dziewiątym miejscu. Dobrze poradzili sobie także z prezentacją biznesową, otwierając drugą dziesiątkę. Zawody zwyciężyli przedstawiciele niemieckiego Uniwersytetu w Esslingen. Kolejnym, ostatnim już przystankiem Formuły Student będzie węgierskie Győr. Tamtejsze rozgrywki rozpoczną się już jutro, 17 sierpnia.