Kubek dla Wykładowcy 2023: Osoby zwycięskie

Kubek dla Wykładowcy 2023: Osoby zwycięskie
Juwenalia za nami, sesja za pasem, wakajki już na horyzoncie – poświęćmy chwilę niezwykle cennego akademickiego czasu, aby docenić Tych i Te, którzy na docenienie zasługują. 11. edycja naszego plebiscytu Kubek dla Wykładowcy dobiega końca. Szukaliśmy, a Wy pomogliście nam znaleźć: najwspanialszych z najlepszych pracowników uczelnianych, charyzmatyczne jednostki, które swoim zaangażowaniem oraz pragnieniem dzielenia się wiedzą czynią studia bardziej znośnymi i wychowują kolejne pokolenia akademickiej społeczności w przekonaniu, że może warto się edukować.

 

W tegorocznym plebiscycie oddano 1887 ważnych głosów. Trzy osoby były pod tak ogromnym wrażeniem wszystkich nominowanych, że wysłały pusty głos, nie wskazując na swojego faworyta bądź faworytkę. Ostateczny rezultat prezentuje się następująco:

 

Posłuchaj rozmów:

Kubek dla Wykładowcy 2023 – dr Michał Porwolik

Kubek dla Wykładowcy 2023 – dr Piotr Dyszewski

Kubek dla Wykładowcy 2023 – dr inż. Magdalena Borowska

Kubek dla Wykładowcy 2023 – mgr inż. Martyna Zemlik

Kubek dla Wykładowcy 2023 – dr inż. Marek Orłowski

 

Pierwsze miejsce od samego początku niepodzielnie okupował dr Michał Porwolik z Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, który ostatecznie otrzymał 640 głosów. Na żywo, na gorąco i na świeżo, tak na naszej antenie komentował swój wynik:

Na drugim miejscu przedstawiciel Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiej dr Piotr Dyszewski, na którego głos oddało 279 osób. Podium z 208 głosami zamyka dr inż. Magdalena Borowska z Katedry Pracy, Kapitału i Innowacji Uniwersytetu Ekonomicznego. A ponieważ tradycyjnie dzielimy się naszym kubkowym dobrem z pierwszą piątką, to otrzymają je także przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej – mgr inż. Martyna Zemlik i dr inż. Marek Orłowski, którzy otrzymali kolejno 201 i 182 głosy, co przełożyło się na czwarte i piąte miejsce.

Dziękujemy za wszystkie oddane (i te trzy nieoddane) głosy. W najbliższych tygodniach będziemy publikować dociekliwe rozmowy z nagrodzonymi. Będą pytania trudne, wnikliwe, analizujące stan edukacji wyższej w Polsce AD 2023. Będą też pytania o to co ostatecznie znajdzie się w kubku. Będą też pytania czy sesja będzie trudna. Spróbujemy też powyciągać klucze odpowiedzi na egzamin, ale niczego nie obiecujemy.