Kubek dla Wykładowcy 2024 – wyniki!

Kubek dla Wykładowcy 2024 – wyniki!
Znamy laureatki i laureatów tegorocznego Kubka dla Wykładowcy. Emocje do ostatniej chwili sięgały zenitu, kiedy to zaraz przed północą spływały ostatnie studenckie głosy. Teraz możemy z dumą ogłosić, że laureatką 12. wydania naszego plebiscytu została dr Beata Rajba, psycholożka związana z Wyższą Szkołą Kształcenia Zawodowego, a wcześniej także z Uniwersytetem Dolnośląskim DSW, która otrzymała 481 głosów. Podium uzupełniają przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich: mgr Dominika Gniewek oraz dr n. med. Zygmunt Domagała, którzy zdobyli kolejno 184 i 178 głosów.

W rozmowie z Pawłem Chlastaczem, mogliśmy poznać bliżej dr Beatę Rajbę, psycholożkę, graficzkę i copywriterkę. Rozmowę rozpoczęła od sugestii, że jej nominacja to tylko syndrom sztokholmski studenta straumatyzowanego zajęciami ze statystyk. Ale to chwyt, pozwalający na nawiązanie lepszej relacji z osobami studenckimi. Które, należy traktować poważnie co zdaje się być jej patentem, który zagwarantował zwycięstwo w naszym tegorocznym plebiscycie.

Osoby oddające głos w naszym plebiscycie doceniły także reprezentację z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich. Na drugim miejscu znalazła się mgr Dominika Gniewek, wykładowczyni psychiatrii i pielęgniarstwa psychiatrycznego oraz podstaw pielęgniarstwa w Zakładzie Pielęgniarstwa Internistycznego, która uzyskała 184 głosy. Tuż za nią, na miejscu trzecim znalazł się doktor nauk medycznych Zygmunt Domagała, adiunkt z Zakładu Anatomii Prawidłowej

Ale na tym emocje się nie kończą. Walka o kolejne miejsca była równie zacięta. Na czwartym miejscu również Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, a konkretniej Katedra Morfologii i Embriologii Zakładu Anatomii Prawidłowej w osobie dr Agnieszki Pinkowskiej, która otrzymała 139 głosów. Z kolei pierwszą piątkę uzupełnia dr Karina Olszak z Wydziału Matematycznego Politechniki Wrocławskiej. Na jej konto trafiło 136 głosów.

W dziesiątce najlepszych wykładowczyń i wykładowców Wrocławia roku 2024 znaleźli się także: dr hab. Marek Wójcik z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr Jakub Zarzycki, również z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr hab. inż. Paweł Ksieniewicz, prof. PWr, wspólnie dr Maja Jokiel i dr hab. Grzegorz Jokiel z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz dr hab. inż. Leszek Łatka z Politechniki Wrocławskiej.

Słuchając naszych rozmów ze wszystkimi uczestnikami i uczestniczkami, możecie się zapoznać z ich metodami dydaktycznymi, które zapewniły im udział w naszym plebiscycie. Ale może chcecie wiedzieć więcej, poznać ich lepiej lub po prostu zadać pytanie: zarówno takie mądre jak i takie równie mądre, ale bardziej wstydliwe. I taką możliwość Wam zapewniamy.

Już teraz zapraszamy na galę Kubka dla Wykładowcy 2024 r. Oprócz oficjalnego wręczenia piątce wyróżnionych naszych prestiżowych, ceramicznych kubków, w ramach części pół-oficjalnej usłyszymy krótkie wypowiedzi nagrodzonych dydaktyków na tematy związane z ich akademickimi obszarami. A w części już zupełnie nieformalnej, to co Radio LUZ gwarantuje: świetną muzykę wykonaną na żywo oraz rewelacyjną zabawę. Już teraz rezerwujcie sobie w kalendarzu środę, 5 czerwca o godzinie 18:00, kiedy na I p. Strefy Kultury Studenckiej wspólnie zamkniemy 12. edycję plebiscytu Kubek dla Wykładowcy. I przy okazji zgarniemy od Was sugestie na następną edycję.