Lost Girls – Timed Intervals

Lost Girls to duet z Norwegii w składzie z Jenny Hval i Håvardem Voldenem. 20 października wydali swój drugi album LP Selvutsletter w wytwórni Smalltown Supersound z Oslo. Jeśli wolisz krystalicznie czyste dźwięki i nieskazitelnie dopracowane brzmienia, to Lost Girls nie spełni Twoich wymagań, ponieważ jest to zespół, który nie daje się wciągać w perfekcjonizm. Dzięki temu ich produkcje są bogate w szczegóły i przesiąknięte życiem.

Timed Intervals otwiera nową płytę duetu, która w całości jest eksperymentalna, elektroniczna, krautrockowa, avant-popowa i bardzo skandynawska. Utwór od razu zatrzymuje słuchacza nieregularną rytmiką i oddaje klimat procesu twórczego – półsennej improwizacji.

Jenny Hval, piosenkarka, autorka tekstów i pisarka, producentka i nieskrywana feministka rozpoczyna album opowieścią o obserwowaniu choreografii życia na terminalu lotniska. Zastanawia się, czy świat nie chce żebyśmy się przytulali, skoro ludzie na siebie nie wpadają? Swoim wokalem zakrzywia mi trochę interwały czasowe.

Polecam dać sobie trochę magii od Lost Girls.

Żaneta Wańczyk