Love Glove ft. Miodu – Welwetowi

Pamiętacie ten zespół, który z nostalgią spoglądał na alternatywne hity lat 90. słuchane na pustym parkingu w środku nocy? Od tamtego momentu minęły niecałe 3 lata, a w karierze Love Glove wyraźnie rozpoczął się nowy etap.

Dopiero zdążyłam ochłonąć z zachwytu nad Candy-coated, a już w ucho wpadł mi kolejny wyczekiwany singiel. O ile kolaboracja z Bartkiem Tajakiem byłam czymś, czego każdy się spodziewał, ale nie wiedział, kiedy nastąpi, to premiera Welwetowych okazała się sporym zaskoczeniem. Love Glove i Miodu to połączenie niczym spod ręki szefa kuchni fusion. Tak samo, jak w przypadku poprzedniej kolaboracji z wokalistą Vermona Kids, niezwykle świeży efekt daje współpraca, w której nikt nie traci swojego charakteru na rzecz dopasowania się do reszty. Love Glove bawi się swoim wypracowanym brzmieniem, a Miodu zachowuje swój specyficzny styl, który nie może się równać z żadnym innym. Co daje to połączenie? Chyba najbardziej oryginalny letni hit tego sezonu.

Jeśli jeszcze Wam mało, to na streaminagch możecie już znaleźć Flex EP składającą się w całości z kolaboracji. Bądźcie czujni, bo zespół podobno szykuje kolejne ważne ogłoszenie.

Paulina Płaneta