Low End Activist – Clocks Ticking

Znany także jako Paranorman, Helium III, współtworca świetnego duetu Trinity Carbon, szef takich labeli Sneaker Social Club, Space Hardware, czy Art-E-Fax, jeden z założycieli Hypercolour. Low End Activist nie przykuwa wielkiej uwagi do tego, by odbiorcom ułatwić dotarcie po soundcloudowo-bandcampowo-discogsowej nitce do kłębka i skatalogowanie wszystkich projektów, w jakich bierze udział. Mimo to stanowi jedną z ważniejszych klubowej sceny UK. Po trzech świetnych epkach dla bodaj swojego najświeższego przedsięwzięcia, czyli Low End Activism (sublabelu Sneaker Social Club), głowa Art-E-Fax powraca z kolejnym materiałem.

LEA004 zapowiada się nie mniej wspaniale. Low End Activist prezentuje swoje unikatowe brzmienie, w którym nie brakuje dużych wpływów grime’u czy dubu, ale i także szalonych breaków. W szczególności na Clocks Ticking dobitnie słychać jego nieprawdopodobną wręcz lekkość w dawkowaniu rwącego rytmu i pulsującego basu na przemian z przestrzenią i oddechem w brzmieniu synthu.

Już niebawem nadarzy się okazja, by usłyszeć tego artystę w Polsce. Na zaproszenie związanego z Radiem LUZ kolektywu SPLOT, Low End Activist zawita na MASSIF FESTIVALU. Oprócz głównego bohatera tego singla tygodnia pojawi się także m.in. dubstepowa legenda Appleblim. Fakt ten jest wart szczególnego odnotowania dlatego, że to właśnie on stanowi drugą połowę projektu Trinity Carbon. Obaj panowie wystąpią zarówno jako wspomniany duet w konwencji back-to-back, jak i zagrają osobne didżejsety. Zainspirowana ekipa massif z Kotliny Kłodzkiej już w zeszłym roku spisała się na medal dostarczając jedno z lepszych wydarzeń roku. Wszystko wskazuje na to, że passa ta zostanie podtrzymana. Ogromne soundsystemowe ścianki MASSIF FESTIVALU odezwą się ponownie swoim przyjemnym, przenikającym basem w Pałacu Gorzanów w pierwszy weekend września.

Paweł Szeląg