Low End Activist – Signal To Noise (Trends Remix)

– ..no! I czego trzeba więcej? – retorycznie pyta mój współlokator Marcino. Jakąś minutę wcześniej zawołałem go, by odsłuchał ze mną tego numeru. Teraz obaj drżeliśmy konwulsyjnie do rwistego bitu Trendsa.
– C’nie – przyznaję rację. Bujanie głową w rytmie stu czterdziestu uderzeń na minutę nie pomaga utrzymać nienagannej dykcji.

Nasz wspólny zachwyt nad prostolinijnością, a zarazem bezpośrednością tej produkcji wywołuje już któryś raz te same rozkminy. Łatwo jest rzucać hasła o minimalizmie. O maksymalnych rezultatach osiąganych minimalnymi środkami. Że „mniej to więcej”. Dopiero głębsze zastanowienie lub przetestowanie we własnym zakresie tej dumnej ze swej prostoty maksymy unaocznia, że to nie takie proste. Nie jest kluczowe, co składa się na trendsowe „mniej”. Czy jest to liczba niuansów i drobnostek w bicie, czy wysmażenie z ogromnym pietyzmem każdego kicka, snare’a i hata, czy po prostu wrodzone wyczucie i talent – to bez znaczenia. Faktem pozostaje, że Trends od samego początku swojej kariery z tej właśnie „prostoty” czyni swój znak firmowy. Pędzące i cudownie nieskomplikowane grime’owe instrumentale od głowy labelu Mean Streets znajdziecie również tu albo tu.

Signal To Noise w remiksie Trendsa to część wydawnictwa Low End Activista. Zawierać ono będzie remiksy numerów z wydanego wcześniej w tym roku longplaya Hostile Utopia. Wśród artystów, którzy wzięli na warsztat produkcje Jamiego Russella będą np. aya, Josi Devil, Scratchclart, czy Al Wootton (w dość nietypowej dla siebie stylówie!). Być może zwróciliście uwagę, że używam czasu przyszłego. Nie bez powodu, bo premiera materiału dopiero 9 grudnia. Nie pozostaje więc nic innego jak włączyć 91.6FM i oczekiwać przedpremierowego odsłuchu naszego mocograja!

Paweł Szeląg