Marie Davidson – Work It

Powiedzmy sobie wprost – ani utwory z poprzedniego krążka Marie Davidson, Adieux Au Dancefloor, ani tegoroczny materiał jej duetu Essaie Pas pt. New Path, nie mogłyby bezkarnie fruwać na antenie Radia LUZ za dnia. I to zaskakujące, że artystka zastępuje ciężkie, industrialne rytmy z poprzedniej solówki czy groteskowe pasaże dźwięku sprzężone z jej mroczną poezją na New Path, tak przystępną formą, jak słyszana w „Work It”.

Najpewniej Marie szuka nowych wyzwań… i wywiązuje się z nich doskonale, gdyż pod kapitalnym refrenem dzieje się jeszcze lepiej. Producentka pozostaje oddana hardware’owi. Jej miłość do sekwenserów i syntezatorów znów kipi. A komu tęskno za eksperymentami i surowizną – wystarczy posłuchać płyty Working Class Woman od deski do deski i odszukać tak psychodeliczne zabawki jak „The Psychologist” czy electro-bombę w postaci „Lary”.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Marie i Pierrem Guerineau, którą przeprowadziłem przed koncertem Essaie Pas w Katowicach podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Link: https://bit.ly/2Al1oqh