Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

fot. Iren Kluiy

W niewątpliwie napiętym okresie w którym można obchodzić Walentynki i Tłusty Czwartek, my skupiamy się na święcie o wiele bliższym naszym sercom. To Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Oddajemy hołd pionierkom, które przecierały szlak, wzmacniamy głos naukowczyń z najróżniejszych dziedzin i zwracamy uwagę na codzienne problemy, z którymi muszą się mierzyć.

 

To już kolejny raz kiedy w Akademickim Radiu LUZ świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Tym razem wyszliśmy poza ramy naszego ciasnego, choć dopiero co wyremontowanego studia. W sobotę, 11 lutego wynieśliśmy się także daleko poza mury szerokopojętej akademii, aby przy herbacie i kawie oraz dobrodziejstwie książek Tajnych Kompletów porozmawiać w audycji specjalnej Na Synapsach z kobietami świata nauki.

 

Gośćmi Martyny Dziakowicz były dr inż. Agnieszka Uryga, dr inż. Patrycja Szymczyk-Ziółkowska, dr inż. arch. Joanna Majczyk z Academii Iuvenum oraz dr inż. Weronika Urbańska, dr Natalia Małek-Chudzik, dr hab. Sabina Górska, dr hab. inż. Magdalena Rowińska-Żyrek, dr n. med. Jowita Halupczok-Żyła, dr Agnieszka Olejnik, dr hab. inż. Joanna Olesiak-Bańska z Akademii Młodych Uczonych i Artystów. A rozmowa była zorientowana wokół czterech paneli: współpracy z mężczyznami naukowcami, macierzyństwa, naukowej młodości i realiach pracy naukowej w XXI wieku.

Wszystkim panelistkom jak i przybyłym osobom serdecznie dziękujemy za udział!