Nie gorączkuj się, to tylko wakacyjna ramówka

Nie gorączkuj się, to tylko wakacyjna ramówka
To zrozumiałe, że jak jest tak gorąco, to niczego się nie chce. Całe szczęście nam się chce, żeby wam się nie musiało chcieć. Na czas upałów oraz przerw od zajęć dydaktycznych serwujemy orzeźwiający koktajl nowości, które poderwie was na równe nogi. Wprost do basenu z przyjaźnie chłodną wodą.

 

Drastyczne zmiany mogą wywoływać szok, dlatego spokojnie: sprawdzonego składu za wiele nie ruszamy. Od poniedziałku do piątku dalej będziemy Wam asystować w porannych zmaganiach z własnym łóżkiem – Gra Wstępna startująca o 7:00 otuli i pomoże w otwieraniu oczu od bladego świtu. Później szybka przebieżka z najnowszymi bangerami i muzycznymi perełkami już od 9:00 w ramach indywidualnych selekcji podczas Audiostartera. Romantyczne letniaczki i bujające klasyki pozostaną w brzmieniu Słonecznego Patrolu przez większość dnia. 

Godzina 15:00, to już ten czas gdy wreszcie można przyswajać nowe informacje, które będziemy serwować w ramach codziennych Wiadomości o 15:00. Najważniejsze tematy dnia, w ujęciu lokalnym, krajowym i międzynarodowym będziemy rozwijać pięć minut później podczas audycji Włącz Wrocław.  A gdy Słońce będzie chylić się ku horyzontowi, my zadbamy o odpowiednią temperaturę wieczora o 18:00 w Ultradźwiękach zabierając Was w nieskrępowany gatunkowo świat dobrego brzmienia. < Mieszamy i delikatnie przewracamy stolik w niektórych godzinach. Cześć, tu Otaku! teraz w nieparzyste poniedziałki o 17:00, na zmianę z nowością w naszej ramówce – Con Mucho Gusto to propozycja dla entuzjastów kultury latynoamerykańskiej, jak i także dla stęsknionych za językiem ojczystym hiszpańskojęzycznych przybyszów. Zarówno po polsku jak i po hiszpańsku będzie można się zapoznać z kwitnącą w stolicy Dolnego Śląska iberystyczną wspólnotą: to już w przyszły poniedziałek o 17:00. Z kolei o 20:00, będzie można usłyszeć audycję hyperspace o zmienionej porze, teraz co dwa tygodnie obok grita. O 22:00, zmiana iście kosmetyczna, Sąsiedztwo to teraz Domówka, w której przez dwie godziny członkowie kolektywu Sąsiedztwo Entertainment będą dzielić się swoimi muzycznymi zajawkami. W takiej wydłużonej formie usłyszymy też wakacyjną wariację Z Piekła Rodem, we wtorki o 22:00, a także Cichą Burzę, w piątki o 22:00.

Garść nowości także w środy. O 21:00 zapoznamy się z autorską wizją Jakuba Pudło w ramach audycji Posłuchajmy. Każda odsłona poświęcona będziemy konkretnemu albumowi, który inspiruje i zmienia myślenie o muzyce. Wspólne słuchanie wybranego albumu będzie przeplatane najciekawszymi i najważniejszymi informacjami, które dopełnią emocjonalnej esencji płynącej z kompozycji. Natomiast o 23:00 płynąć będą nie tylko emocje, ale też pot, łzy i nostalgia za czasami nigdy nieprzeżytymi. eurodance.com.pl to spotkanie z polską muzyką dyskotekową lat 90. i 00. Usłyszymy największe przeboje polskojęzycznego eurodance’u, zalążki polskiego techno oraz dywagacje na temat tego, czy disco polo to klasistowski konstrukt społeczny. A także horoskopy na nadchodzące dni prezentowane przez retromanicznego selektora, victora_gimnazjalistę.

Swoją rezydencję także rozpoczyna w czwartki didżejka Leandra w ramach audycji Momentum w czwartki o 21:00. Będzie o brzmieniach, które ją napędzają, dają energię i sprawiają, że wciąż jest częścią kultury klubowej – ze wszystkimi jej blaskami, cieniami i przełomowymi momentami. Ale także o muzyce, która przełamuje tradycyjne struktury i niesie ze sobą obietnicę odkrycia czegoś nowego. Również w czwartki, ale o 17:00 – spotkanie z żużlem podczas Czwartego Równania Toru.

W weekend trochę zwalniamy tempo. Usłyszycie więcej nieskrępowanego letniego grania, bez zbędnego komentarza. Sobotnie i niedziele wieczory kończymy didżejskimi spotkaniami w ramach Miksera. Nie robimy rewolucji. Robimy dobre radio, bo to umiemy. Zapoznaj się, ze wszystkimi zmianami w naszej ramówce lub po prostu słuchaj kiedy chcesz na 91.6 FM lub na radioluz.pl