Octo Octa – Find Your Way Home

Jeszcze w 2017 roku, gdy Maya Bouldry-Morrison dzieliła się utworami z płyty Where Are We Going?, mieliśmy prawo zakładać, że jej twórczość pochłonie brzmienie ponurego, głębokiego techno. Z kolei dziś utożsamiamy ją z euforycznym, breakbeatowym housem, którym jak mało kto Octo Octa potrafi wywołać uśmiech na twarzach słuchaczy. Na szczęście trudny okres Maya ma już dawno za sobą i z każdym kolejnym kawałkiem emanuje wolnością ducha.

Pewnie nie tylko mnie towarzyszy ten obrazek, gdy z rozpaczą krążę oczyma wyobraźni po festiwalach, które mogłyby się odbyć w tym i poprzednim roku: Octo Octa – na scenie u boku swojej partnerki Eris Drew – scratchująca, wertująca kolekcję vocal house’owych perełek na winylach, odgarniają potargane włosy z roześmianych twarzy. Tak, to ten sam obrazek, który wyświetla się z tyłu głowy, gdy odpalamy nowy utwór Mayi.

Find Your Way Home to przeszło ośmiominutowy singiel zapowiadający epkę pt. She’s Calling. Materiał został napisany jeszcze przed rozpoczęciem pandemii i dopełni trylogię obejmującą także rilisy Octo Octy z 2019 roku. Ukaże się w pierwszy Bandcamp Friday tego roku – czyli 5 lutego.

Szymon Baczyński