Perfume Genius – Photograph

Szykując się do podróży transatlantykiem, pakujemy wszystkie najważniejsze rzeczy: krem z filtrem, zwiewne ubrania czy okulary przeciwsłoneczne. Nie zapominamy również, że tak wyjątkowe momenty warto udokumentować na zdjęciach – bierzemy więc aparat fotograficzny. A, i oczywiście dobry sprzęt audio, aby w tych magicznych chwilach towarzyszyła nam równie magiczna muzyka.

Taką właśnie w nasze ręce oddaje Perfume Genius na swoim nowym albumie Ugly Season. Albumie, którego słuchanie jest niczym rejs. W jednym miejscu trafimy na ambientowo-orkiestralne kompozycje, spokojne jak tafla wody, którą przemierzamy. Gdzie indziej będą to spowite mrokiem zestawienia jazzu lub reggae kojarzące się z tajemniczą mgłą rodem z filmów o piratach. Czasem możemy napotkać sztormy z falami sięgającymi pokładu naszego liniowca. Na takie brzmienia tworzący pod enigmatycznym pseudonimem Mike Hadreas również znajduje 5 minut.

Cokolwiek by się nie stało, jedno jest pewne. Wrażenia na długo nie opuszczą uczestników wycieczki. W całym natłoku atrakcji warto mieć przy sobie aparat, by uwiecznić jak najwięcej ulubionych momentów. A właśnie takimi podróż po Ugly Season wypełniona jest po brzegi.

Antoni Winiarski