Posłuchaj: susk i slodkakotka123: „To dość oczywista rzecz, że gdyby wydał to mężczyzna, byłby inny odbiór” [wywiad]

Posłuchaj: susk i slodkakotka123: „To dość oczywista rzecz, że gdyby wydał to mężczyzna, byłby inny odbiór” [wywiad]
Typiary rapujące i produkujące wyłącznie na własnych zasadach. Raperka susk i producentka slodkakotka123 to prawdopodobnie pierwszy taki duet w Polsce. Pochodzą z Częstochowy, wspólnie wydały EPkę o tytule ZMIENNE ZAKŁÓCAJĄCE, współpracowały z wytwórnią SBM, ich następny materiał zbliża się wielkimi krokami. Z materiału wylewają się rozkminy na temat życia, zdrowia czy przyszłości z perspektywy osób pełnych obaw i wątpliwości świeżo po wejściu w dorosłość. Brzmi znajomo?

 

Z artystkami spotkałyśmy się w studiu Radia LUZ przy okazji ich pierwszego koncertu we Wrocławiu w Galerii Nicponiej. Posłuchajcie naszej rozmowy, w której od luźnej pogawędki nakreślającej początki współpracy wędrujemy do tematów ważnych i niezwykle aktualnych. Na pytanie, czy tak mocno odbiegając od standardów wyznaczonych w środowisku względem prezentowanego światopoglądu czy nawet płci dotychczasowych twórców czują się w ogóle tożsame z polską sceną hip-hopową, susk odpowiedziała:

,,Dla mnie korzeniem jest niezgoda na nierówność i mówienie głośno swoich autentycznych myśli. […] Może tylko w mojej interpretacji, może tylko ja to sobie tak poustawiałam w głowie: dla mnie (sposób, w jaki traktowane są kobiety w środowisku) to nie jest filar. To jest coś, co było obecne, ale nie jest stanowiące. Wyobrażam sobie hip-hop bez tego, ale nie wyobrażam sobie go bez buntu.”

 

 

Czy raper w ogóle w siebie wątpi? Czy duże życiowe zmiany bardziej inspirują, czy obezwładniają? Czy rapowa konwencja kiedykolwiek będzie przynależeć również do kobiet? Kliknij niżej i zastanów się razem z nami.

Zuza Pawlak