Radio LUZ pres. Tęskniliśmy [28.05]

Radio LUZ pres. Tęskniliśmy [28.05]
Imprezy Radia LUZ, wielki obszar, o którym można bardzo długo mówić… [emmm prawda… – przyp. red.] we fraszce Oddziału Zamkniętego „Party” … [emm prawda… – przyp. red.] „ile cię trzeba cenić” czy jak [emm… mmm… tak emm… – przyp. red.] „jako smakujesz, aż się zepsujesz” prawda… i wtedy dopiero wiemy, kiedy brakuje nam tych imprez, [emmm… – przyp. red.] jak one są absolutnie kluczowe.

 

Ale odkładając miłośników fraszek na bok, prawda jest taka, że absolutnie się stęskniliśmy za samą ideą spotkania z ludźmi. Takiego prawdziwego. Mieliśmy plany zrobienia imprezy ramówkowej na Zoomie, ale dopiero patrząc się we własne odbicie ciemnego ekranu monitora dotarło do nas jak bardzo żałosne przedsięwzięcie by to było. Dlatego poczekaliśmy. Czekaliśmy i czekaliśmy. Czekaliśmy tak długo, że zaczęliśmy czytać poezję, ale wszystko nam przypominało o wielkiej tęsknocie którą przeżywamy:

 

Ob­ło­ki, co z zie­mi wsta­ją
I pły­ną w słoń­ca blask zło­ty,
Ach, one mi się być zda­ją
Skrzy­dła­mi mo­jej tę­sk­no­ty.

Adam Asnyk, Tęsknota

 

Upar­ła się moja tę­sk­no­ta,
Uparł się dzi­ki mój żal,
Że mu­szę cie­bie zo­ba­czyć.
A była sło­ta je­sien­na,
Sło­ta…
[Li­tość miej! Wyjdź!]

Julian Tuwim, Tęsknota

 

Popatrz jak wszystko szybko się zmienia
Coś jest, a później tego nie ma

Sidney Polak, Otwieram wino

 

Szybko odkryliśmy, że właśnie tęsknota motywowała największych z największych do sięgania najwyżej, więc my też naszą tęsknotę za spotkaniem z Wami przekuwamy w imprezę kończącą wszystkie imprezy. Wraz z naszymi przyjaciółmi z Odra-Pany łączymy siły i zapraszamy Was na melanż ostateczny pod kładką Zwierzyniecką w piątek, 28 maja. Będzie legendarnie.

 

CZASOSTOLIK

18:00-19:00 DJ Mały Blancik
19:00-20:30 Maciej Kzk
20:30-22:00 Whyba
22:00-23:30 Glassz b2b dadan karambolo
23:30-00:30 DJ RO
00:30-??:?? Radio LUZ DJs

tax: xD

 

Openingiem zaopiekuje się Magda Sikorska aka DJ Mały Blancik, której głos kojarzyć możecie z jej autorskiej audycji Polskie Złoto, a także z flesza muzycznego, który właśnie powrócił na 91.6FM. Magda zaprezentuje w pełni winylowy set pełen house’u, disco i innych brzmień z maksymalnym potencjałem do zaostrzenia apetytów na kolejne muzyczne doznania.

O 19:00, w drugim z transmitowanych setów, zaprezentuje się kolejny winylowy entuzjasta – Maciej Kzk. Nowy nabytek redakcji muzycznej skradł nasze serca kapitalną selekcją oldschoolowych, kwaśnych i głębokich brzmień muzyki house i techno, które w trwającej ramówce Radia LUZ prezentuje w poniedziałkowych Audiostarterach.

Środek stawki to właściwa pora na zaproszenie jednego z weteranów. Reprezentant regime, Radek Łabędzki aka Whyba obiecał nam szalony przelot po swojej płytowej kolekcji, w którym zapewni garść przybrudzonych, tanecznych perełek, którymi z pewnością wprawi plażowiczów w ruch przy zachodzącym słońcu.

O 22:00 za dekami staną Glassz i dadan karambolo, odpowiedzialni za audycje Burn The Roots i g r i t. Spragnieni podzielenia się najświeższymi digami, po wielu miesiącach wspólnych ćwiczeń w domowym zaciszu, zadebiutują w winylowym b2b. Chłopaki spróbują wywołać na Waszych twarzach uśmiechy połamanym, basowym soundem z brytyjskim rodowodem.

Im dalej w las, tym bardziej nieobliczalni dje. Gospodarz programu Cicha Burza – Sebek Rogalski aka DJ RO – przeprowadzi nas do finalnego b2b2b, po którym, w równym stopniu, nie mamy pojęcia czego się spodziewać. Pewne jest jedno – po wielu miesiącach prezentowania podobnej muzyki na 91.6FM wreszcie możemy podzielić się nią z Wami twarzą w twarz.

Pamiętajcie, bawimy się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, takimi oficjalnie zarządzonymi na konferencji prasowej i opublikowanymi na Twitterze. Słyszeliście je wielokrotnie, doskonale je znacie, więc nie będziemy się zbytnio rozpisywać. Dbamy o siebie nawzajem bo jak wystąpi czwarty lockdown zanim zrobimy kolejną imprezę to już nie ręczymy za siebie.

Ale ręczymy za nadchodzącą imprezę 28 maja. Jeżeli się odbędzie, będzie legendarnie.