Radio LUZ pres. wiosenna ramówka [5.03]

Radio LUZ pres. wiosenna ramówka [5.03]
Wiosna? ; Nowa ramówka? ; Impreza ramówkowa? Jeszcze jak – również .
W tej edycji, przenosimy się w przestrzeń Wyspy Tamki, gdzie nie na jednej, a na dwóch scenach symultanicznie zagramy muzykę wiosennego świtu.

 

Na Tamce zajmiemy dwie kondygnacje: na parterze rozkręcamy didżejsko różnorodną muzycznie noc, za co odpowiadać będą redaktorzy muzyczni Radia LUZ. Przelot rozpocznie Zuza Pawlak z audycji pod tą właśnie nazwą. 71mane przeprowadzi nas przez undergroundowe hip-hopowe brzmienia z naciskiem na phonk. Wszechstronny Jan Chrzan z ekipy regime do muzycznego spektrum dorzuci więcej świeżego klubowego brzmienia. W połamanym, basowym pojedynku spotkają się autorzy poniedziałkowych audycji Night Bus oraz GRIT, czyli Guiltee b2b dadan karambolo. Prawdopodobnie bardziej techniczny kierunek obiorą redaktorki N Å T i Kalyma. Stawkę zamyka niezawodny DJ ro z audycji Cicha Burza ze specjalnym, oldschoolowym, house’owym closingiem.

CZASOSTOLIK SCENY DJ-SKIEJ

21:00 — Zuza Pawlak
22:00 — 71mane
23:00 — Jan Chrzan
00:00 — Guiltee b2b dadan karambolo
02:00 — N Å T b2b Kalyma
04:00 — DJ RO

t a x: f r e e

 

Z kolei na drugim piętrze gramy koncertowo, dzięki czterem ekipom reprezentującym Wrocław i Poznań:

Pies, czyli czterech chłopaków z poznańskich Jeżyc, a przede wszystkich miłe melodie i slackerski feeling. Twórczość psa oscyluje wokół estetyki melodyjnego, gitarowego indie popu i soft rocka. To przełom lata i jesieni zamknięty w piosenkach, to kawałki o ułomnościach, porażkach i tęsknocie podane przy akompaniamencie pływających na falach pogłosu gitar, to również mieszanka odprężenia i melancholii.

Renmin Ribao, to poznański zespół, który oscyluje wokół post punku i zimnej fali. Agresywne gitary na tle zimnych syntezatorów. Charakterystyczny postpunkowy drive i osadzone w gotyckiej estetyce teksty, które odwołują się do mrocznych zakamarków ludzkiej psychiki. Po dwóch EPkach „Who Controls?” i „Yutu” w 2022 roku wracają z pełnoprawnym albumem „Rok Szczura”.

Give Up To Failure, narodzeni na zgliszczach wrocławskiej grupy Aviaries, z trzyletnim stażem w obecnym składzie! Ich stylistyka jest wypadkową takich gatunków jak shoegaze, post rock i post punk. Na koncie mają debiutancki krążek „Burden” wydany nakładem oficyny Requiem Records, a aktualnie walczą z nowym materiałem, który miałby ukazać ich odmienione oblicze.

Flower and Pines to eksperymentalny zespół z Wrocławia, założony przez wokalistę i gitarzystę Jegora Miсkiewicza oraz odpowiedzialnego za syntezatory Saszę Puszkina. Zespół wydał swój debiutancki album „How Come, Father?” w 2020 roku przez holenderską wytwórnię kasetową Geertruida. Ptaszki ćwierkają, że nadchodząca wiosna ma być kolejnym gorącym okresem wydawniczym w ich działalności!

CZASOSTOLIK SCENY KONCERTOWEJ

21:00 — pies
22:00 — Renmin Ribao
23:00 — Give Up To Failure
00:00 — Flower And Pines

t a x: f r e e

 

Wlotka jest bezpłatna, z tego powodu tym bardziej zachęcamy do wpłacania datków do specjalnej puszki, którą znajdziecie na bramce Wyspa Tamka. Dochód przekażemy Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), która skupia się na pomocy humanitarnej, pomocy w ewakuacji z terenów okupowanej Ukrainy oraz pomocy psychologicznej dla dzieci.