Spod, ponad, zza

Audycja traktująca o szeroko rozumianej literaturze. Kamil Zając i Karol Pęcherz po dekadzie wracają na fale eteru Radia LUZ, aby rozmawiać, inspirować, prezentować i prowokować.
Karol Pęcherz – procesor w Fundacji na Rzecz Kultury i Edukacji im. T. Karpowicza, animator kultury, redaktor prowadzący „Magazynu Materiałów Literackich Cegła”, współtwórca Cafe Księgarni Tajne Komplety, występuje z zespołem Chain Smokers & Andrzej Sosnowski, w wolnych chwilach gra w piłkę w No Mercy. Z wykształcenia technik elektronik, polonista, socjolog, filozof.

Kamil Zając –  weteran modernistycznych wojen o lepsze jutro, wielokrotnie skazywany za niewykonywanie obowiązków przełożonych. Autor „Pieśni Muniny Schwartz vel Adabisi” (2006), które zostały przetłumaczone między innymi na język angielski i opublikowane w amerykańskim kwartalniku „New Letters”. Na ich podstawie powstała muzyka oraz spektakl teatralny w Riverside w Kalifornii. Debiutował tomem „Szepty i szyki” (2016), w tym roku wyjdzie jego druga książka „Rygor i wyobraźnia” (2022). Twórca profilu Tkliwi nihiliści opanowujący pozycję dystansu.

Podcasty

zobacz więcej

Brak podcastów