ROZWIOŚNIJ SIĘ Z RADIEM LUZ

ROZWIOŚNIJ SIĘ Z RADIEM LUZ

to my i nasze stopione twarze gdy końcem lutego można chodzić w krótkim rękawku.

Wiosna to radość. Wiosna to szczęście. Wiosna to budzenie się przyrody do życia. Wiosna to także budzenie się owadów brzęczących nam nad uchem, gdy już kładziemy się spać. Wiosna to czas siewu, a przez to, zupełnym przypadkiem, zwiększonej przepustowości głównych dróg dojazdowych do miasta. Wiosna to kolejny najcieplejszy miesiąc w historii pomiarów. Wiosna to nawrót alergii. Wiosna to świecące słońce, kiedy idziesz do pracy i z niej wracasz. Wiosna ma różne oblicza: najprzyjemniejsze z nich zawieramy w naszej wiosennej ramówce. Zobacz jakie zmiany przygotowaliśmy.

 

Obliczem związanym z tuptaniem do przyjemnej muzyki otworzyliśmy imprezowy sezon już w sobotę. Wszystkim, którzy wraz z nami bawili się na uczuleniowym parkiecie lub poza parkietem, serdecznie dziękujemy. Teraz bierzemy się do roboty, aby również na antenie nasza ramówka rozgrzewała cały Wrocław i nie tylko do czerwoności.

 

Bliżej tego co w trawie piszczy

Wiosenne porządki zaczynamy już od poniedziałku. Co prawda zawsze to robimy, ale teraz wyjątkowo mocno w każdy poniedziałek o godzinie 17:00 naszą i waszą uwagę kierujemy na partycypację społeczną. W audycji Opinia uwzględniona Jan Chrzan wraz z zaproszonymi osobami eksperckimi będzie przybliżał wszystkie niuanse związane z zaangażowaniem się w poprawę swojego najbliższego otoczenia. Budżety i panele obywatelskie, konsultacje społeczne oraz przede wszystkim: prawdziwe historie ludzi, którzy podjęli się próby zmiany swojej okolicy lub całego miasta, i co więcej, nie zniechęcili się!

Wieczorami także otwieramy szerzej nasze drzwi na to co dookoła nas. O 22:00 w parzyste poniedziałki wracamy do promowania najbardziej utalentowanych lokalnych didżejów w ramach cyklu LUZ_AIR. O selekcję na bramce zadbają Michał Sember oraz Bartłomiej Patla, natomiast selekcją muzyczną zajmą się najlepsi selektorzy i pasjonaci muzyki, jakich wrocławska ziemia urodziła. Z kolei o tej samej porze, ale w tygodnie nieparzyste wraz z Maciejem Respondkiem zajrzymy do świata cyfrowego w ramach audycji hyperspace, aby chociaż trochę spróbować być na bieżąco z najróżniejszymi gatunkami muzycznymi, którbe w każdej minucie powstają i wypływają na szerokie wody internetu. Poniedziałek zamykamy chwilą dla sąsiada, wraz z Oskarem Cholewą i Adamem Skotnickim, przedstawicielami kolektywu Sąsiedztwo Entertainment, którzy w audycji Sąsiedztwo o 23:00 będą prezentować lokalne zajawki, niewydane najtłustsze brzmienia oraz rozmowy z zapaleńcami równymi sobie.

To nie koniec wielkich powrotów. Aby być bliżej wszystkiego co dookoła nas, wracamy z Wiadomościami Radia LUZ. Od poniedziałku do piątku, równo o 12:00 zaopatrzymy was w informacyjną pigułkę na temat najważniejszych rzeczy z począwszy od akademickiego Wrocławia, spraw lokalnych, wydarzeń krajowych, po tematach ze świata i wszechświata kończąc.

Weekendowy rozkwit

Odświeżamy także weekendową propozycję, dla wszystkich spragnionych odpoczynku na koniec tygodnia. Najpierw w soboty o 14:00 spędzimy godzinę zerkając do naszych portfeli: w tygodnie nieparzyste znajdziemy tam 3 grosze o ekonomii, a w parzyste je inwestujemy w ramach Biznesu na LUZie Wojciecha Fokczyńskiego, z którego dowiemy się co nieco o sukcesach i godnym zarabianiu na swoich pasjach. Tak jak np. żużlowcy zarabiają na swojej pasji i to się akurat fantastycznie składa, bo w soboty o 19:00, godzina z żużlem, we wszystkich jego odmianach (chociaż najczęściej motosportowych) w ramach Czwartego równania toru.

W niedzielę więcej dla duszy. Od godziny 11:00 Lizaveta Raketskaya będzie nas przekonywać o Sile słowa, zwłaszcza ukrytej w różnicach pomiędzy językiem ukraińskim, białoruskim oraz rosyjskim. Z kolei o godzinie 17:00, nowość od Żanety Wańczyk Odkrywki. Muzyczne poszukiwania nieodkrytej jeszcze w pełni muzyki, okazjonalnie przemieszane światem sztuki eksplorowanym przez Sonię Dąbrowską, oraz brzmienia w całości dobrane przez plejadę gości. Wszystko to zapowiada dźwiękowy komfort głaskania psa na dywanie. Albo kanapie.

Zmiany jak w naturze

Po przerwie Adrian Kotołowski wraca z kultowym Dirty Dancing w nieparzyste środy o godzinie 20:00. W środy teraz także Fuzz Sylwii Szydełko o 23:00, natomiast Cześć, tu Otaku z Darią Majewską w parzyste czwartki o 17:00. Ogólnie ta parzystość nam się z Azją kojarzy po parzyste niedziele o 18:00 t0 nowa pora spotkania z Kacprem Świecą w ramach audycji Ramen.

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia. Może jeśli odpowiednio ją wyhodujesz, to stanie się tak też z Twoją zajawą do radia? Warto spróbować. Lada moment otworzymy wrota rekrutacji, po czym zapewnimy dobre podłoże i nawóz na zostanie radiową supergwiazdą. Albo chociaż słonecznikiem.