Rysy – Herz

Tego warszawskiego duetu producenckiego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Tworzone przez Łukasza Stachurkę oraz Wojtka Urbańskiego RYSY to projekt, który już jakiś czas temu znalazł swoje miejsce w sercach fanów polskiej elektroniki. Zadebiutował w 2015 roku epką Ego, jednak uznanie jak i bardzo ciepłe przyjęcie przez polską publiczność zawdzięcza swoim dwóm kolejnym studyjnym płytom: Traveler oraz 4GET.

Po kilkumiesięcznej przerwie wydawniczej RYSY zaskoczyły słuchaczy, powracając po Bombie z kolejnym singlem zatytułowanym Herz. Nowy utwór został również utrzymany w mocno tanecznej i klubowej stylistyce. Tym razem jednak na pierwszy plan znacznie bardziej wybija się mroczna głębia i przestrzenność brzmienia stworzonego z pociętego wokalu i połamanego bitu tak charakterystycznego dla wcześniejszych nagrań chłopaków.

Czy Herz jest oznaką wielkiego comebacku duetu, bądź sygnałem mówiącym o pracy nad nowym krążkiem lub trasą koncertową? Nie wyobrażam sobie, by miało być inaczej. Po tak energetyczno-mrocznym nagraniu wyczekiwanie kolejnych nowości jest wręcz oczywiste.

Aleksandra Złotowska