slowthai – Feel Good

slowthai Slothai na ostatniej prostej przed premierą swojego trzeciego studyjnego albumu Ugly prezentuje singiel Feel Good. Energetyzujący utwór, przepełniony tytułowym wykrzyknieniem, sprawia wrażenie, jakby artysta manifestował dobre samopoczucie. Czy jest ona udana? Wnioskując po reakcji mojej, oraz 35 fanek i fanów slowthai’a, którzy pojawili się w jego teledysku – TAK.

 

Singiel jest kolejnym krokiem wykonawcy w kierunku splecenia rapowej genezy z punkowymi inspiracjami. Przedsmak takiego stylu otrzymaliśmy już kilka lat wstecz, gdy we współpracy z Murą Masą powstały single Doorman i Deal Wiv It. Ostatnie single tylko potwierdzają, że slowthai odnalazł się w punkowej ekspresji i dalej śmiało eksploruje możliwości, które mu przynosi. Przy produkcji utworu współpracowali Kwes Darko, Sega Bodega i Dan Carey, a ten nietuzinkowy skład dopełniła wokalnie Shygirl. Takie połączenie skutkuje unikalnym brzmieniem.

Absolutnym katalizatorem pozytywnej energii jest teledysk zrealizowany przez studio UNCANNY i The Rest. W klipie zaprezentowano sylwetki wspomnianych wcześniej 35-u osób, które reagowały na przedpremierowy odsłuch singla. W pewnym momencie każde z nich odwiedził sam artysta, a to, co działo się dalej, to jeden z najbardziej uroczych widoków w historii brytyjskiego rapu. Wszystkich głodnych widoku slowthaia tańczącego w pokojach swoich zszokowanych fanów zapraszam do niezwłocznego zapoznania się z poniższym klipem.

Dawid Sas