Tara Clerkin Trio – The Turning Ground

Delikatne gitarowe brzmienie, za sprawą delayu marszczącego melodię niczym nurt tafle wody, fala za falą ciągnie słuchacza swoim potokiem. Spływ potokiem myśli Tary Clerkin po raz kolejny okazuje się nie lada przeżyciem, a różnorodnością gatunkową rzuci na głęboką wodę nawet najbardziej wytrawnego słuchacza.

Różnorodność gatunkowa to typowa charakterystyka projektu Tara Clerkin Trio. Zresztą utwór The Turning Ground jest najlepszym tego świadectwem, bo gdzie indziej usłyszymy triphopowy beat (potraktowany technikami typowymi dla gatunku dub) w konwersacji z dubstepowym wobblem uspokajanym przez dreampopowy wokal? Na papierze całe udokumentowane w utworze zajście brzmi bardziej jak bełkot niż konwersacja. Całość wyważona jest jednak na tyle zgrabnie, że gdyby nie (moja) skrupulatna analiza treści utworu, zabieg ten mógłby przejść bez echa. Najbardziej zadziwiające pozostaje to, że pomimo eksperymentalnego charakteru oraz masy nieoczywistych zestawień utwór pozostaje bardzo przystępny i miły dla ucha.

The Turning Ground, oprócz faktu, że to świetna kompozycja, która przełamuje wszelkie ramy gatunkowe, jest także singlem promującym następny album zespołu Tara Clerkin Trio, którego premiera już trzeciego listopada. Mam nadzieję, że całość albumu On The Turning Ground sprawi, że będę rozpływać się z zachwytu jeszcze bardziej niż w przypadku naszego mocograja.

 

Dominik Lentas