The 1975 – About You

Znacie to uczucie towarzyszące oczekiwaniu na nowy krążek ulubionego artysty? Im bliżej dnia premiery tym czas płynie wolniej, a kiedy już nadejdzie – jesteśmy w euforii. Kilka tygodni temu o tym uczuciu przypomnieli mi The 1975 wydając swój piąty album Being Funny In A Foreign Language.

Jest to ciekawy przypadek. Płyta zupełnie odbiegająca od stylu, jaki poznaliśmy wcześniej. Zespół pierwszy raz spojrzał w głąb swojej twórczości, jednocześnie wyglądając daleko w przyszłość. W efekcie otrzymaliśmy zestaw utrzymanych w klimacie retro, ponadczasowych bangerów, ociekających esencją tego, co w The 1975 najlepsze (aż nie dziwi, że ich nowa trasa koncertowa nosi tytuł At Their Very Best).

Trudno wskazać tutaj jakiś sztandarowy utwór, to trochę jak wybieranie ze składanki największych hitów. Jednak takim, który natychmiast zostaje w pamięci jest hipnotyzująca ballada About You. To właśnie takimi utworami The 1975 udowadniają, że są w stanie zaskoczyć jeszcze niejeden raz. Ilekroć zastanawiałbym się, czy nadal faktycznie są moim ulubionym zespołem, traczki pokroju About You rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Antoni Winiarski