The 1975 – Part of The Band

Niedzielny poranek. Nieduży domek na wybrzeżu. Dzika roślinność. Brak ludzi dookoła. W takich okolicznościach nie ma innego wyjścia, jak tylko obudzić się z uśmiechem na twarzy. Spokojnym tempem pijąc kawę, wyglądamy przez okno w salonie. Zbyt idealne, żeby było prawdziwe? Pozostaje więc pytanie: co w samym środku tego pustkowia robi orkiestra smyczkowa?

Zapomniałem o jednej rzeczy. Cała wizja nabiera sensu, kiedy nasze słuchawki podtrzymują jeszcze nieco senną atmosferę z nowym utworem The 1975. Jest to o tyle dziwne, że z każdym powrotem Brytyjczycy serwowali nam brzmienia, które bez dwóch zdań stawiały wszystkich na nogi — od funku aż po metal.

Tymczasem w Part of The Band, pierwszym zwiastunie albumu Being Funny In A Foreign Language (ten już w październiku), mamy okazję zwolnić w towarzystwie chamber popu i folku — mieszanki w sam raz dla tych, którym rano nie wystarcza jeden, a nawet kilka budzików.

Wsłuchajmy się zatem w wyciszające tony mocograja w Radiu LUZ. Jedyne budziki, które ewentualnie moglibyśmy ustawić, to te przypominające nam o premierze nadchodzącego krążka.

Antoni Winiarski