Thundercat feat. Tame Impala – No More Lies

Właśnie śnił mi się Thundercat i Tame Impala. Nie żartuję. Byliśmy na jakiejś majówkowej wycieczce, lajtowy spacerek w obcym kraju. Stephen Lee Bruner czyli Thundercat wyglądał jak klasyczny Stephen, natomiast Kevin (Kevin Parker aka Tame Impala) nie miał długich włosów, więc wyglądał zupełnie inaczej, niż maluje go rzeczywistość. Muzycy mieli super stylówki z kapeluszami i okularami, by być choć trochę incognito. Robiliśmy zdjęcia małym, analogowym aparatem Thundercata i rozmawialiśmy o pieskach.

Thundercat – według Flea z Red Hot Chili Peppers najlepszy basista na świecie – powraca po trzyletniej przerwie z nowym utworem nagranym właśnie we współpracy z Parkerem. Jak wspomniał w wywiadzie dla Apple Music, jest wieloletnim fanem tego australijskiego projektu i doświadczenie wspólnego tworzenia muzyki było dla niego wręcz surrealistyczne.

No More Lies to pierwszy utwór autorstwa Thundercat’a od czasu jego czwartego albumu studyjnego It Is What It Is – wydanego w kwietniu 2020 roku. Utwór opowiada o kłamstwach w związkach, które doprowadzają je do przykrego końca. Singiel nie jest jednak związany z żadnym z nadchodzących projektów Thundercat’a.

Żaneta Wańczyk