Wakajki z Radiem LUZ

Wakajki z Radiem LUZ
Wakacje. Banał, nuda, powtarzalność co roku. Zaparawaniony Bałtyk, przetłoczone góry, mazurskie komary oraz spiekota betonowej dżungli. My w tym roku obchodzimy wakajki, które brzmią lekko, frywolnie, niezobowiązująco i ekstremalnie przyjemnie – tak jak nasza wakajkowa propozycja muzyczno-słowna.

 

Chociaż słowo wakajki nie jest dopuszczalne w grach słownych, to legendarny profesor Bańko uznaje jego istnienie, a fajne dzieciaki na korytarzach szkolnych tak mówią. Fajne dzieciaki zgromadziliśmy też przed nasze mikrofony i didżejskie deki, aby zaprezentowały prawdziwe piękno najupalniejszych miesięcy roku.

Nowości można dostrzec już w poniedziałkowy wieczór, godzina 23:00 zaprowadzi nas wprost do snu za sprawą audycji TO THE DREAM Kamila Winiarza, który w tempie oscylującym między 140 a 160 BPM wytworzy pomost pomiędzy połamanym brytyjskim brzmieniem, a transowymi wpływami. Z kolei środa o godzinie 21:00 będzie stała pod znakiem głosu w audycji Na głosy Ewy Kowalskiej, która przyjrzy się najpiękniejszym wokalnym popisom z muzyki nieograniczonej gatunkami, epoką czy położeniem terytorialnym.

Choć podczas wakajek studenci i uczniowe mogą nie zauważyć jego istnienia, to nasz weekend jest nie do przeoczenia. W soboty o godzinie 18:00 będzie tajemniczo, za sprawą tajemniczej audycji poświęconej tematyce tajników psychologii, audycji tak tajemniczej, że nie chcemy na razie zdradzać jej nazwy, ale jest na co czekać. Również w soboty, z tym że co dwa tygodnie i o 21:00 będziemy czuć bicie zegara w audycji The Clock is Ticking Macieja Kozaka, który wywoła szybsze bicie serca nie tyle z powodu egzystencjalnego kryzysu i świadomości przemijania, co za sprawą nieoczywistych brzmień z pogranicza house’u, techno, trance’u i ambientu. Zaraz po nim, ale już co tydzień Szum i Hałas autorstwa Piotra Hajkiewicza, który odkryje najbardziej eksperymentalne i najbardziej awangardowe gatunki muzyczne o nazwach dziwniejszych niż słowo wakajki. A jeżeli tego mało i chcecie więcej odkrywania nieznanego, to może wycieczka podróżnicza z Karolem Korczyńskim w audycji Korci na podróż? To w niedzielę o 18:00 wyruszymy w piękny rejs, nie tylko parostatkiem.

Ponadto, z racji wakajków wracamy do formuły Słonecznego Patrolu, lekkiej i zwiewnej selekty muzycznej, która niczym ekologiczna klimatyzacja pozwoli przetrwać najsroższe upały. Codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00 skondensowana dawka najważniejszych informacji ze wszystkich dziedzin w naszej sztandarowej audycji Włącz Wrocław, a o 12:00 – wyciąg z najciekawszych treści jakie można usłyszeć na antenie Radia LUZ i w serwisach podcastowych w postaci Z Archiwum L.

Dalej mało zwariowanie i wakajkowo? Zmieniliśmy także godziny nadawania niektórych z waszych ulubionych audycji, po to aby pokazać spontaniczność i frywolność tej gorącej pory roku. Koniecznie zobaczcie naszą Ramówkę, aby sprawdzić kiedy usłyszycie swoich ulubieńców.

Ciągle mało? Spokojnie, mamy jeszcze asa w rękawie:

Zasady dość dobrze znane: wpadasz do Odra-Pany, nic nie płacisz i dobrze się bawisz. Niemożliwe?

Podczas wakajek wszystko jest możliwe.