Wiosna przyszła.

Wiosna przyszła.
Nie jesteśmy pewni, co to za ptaszyna obsiadła naszą antenę. Zdaje się, że to jaskółki, raczej nie są to sikorki, na pewno nie są to kaczki (dziennikarskie). Wiemy natomiast na pewno jedno – przyszła wiosna, a z nią wiosenne porządki w naszej ramówce.

 

To nie są też raczej bociany, choć można tak zgadywać, skoro niczym bociany przyniosły nam w dzióbkach zawiniątko z garścią nowości muzycznych: w nieparzyste środy o godzinie 20:00 Aleksandra Zajdel przeniesie nas w muzyczny świat którego nie da się jednoznacznie skategoryzować, czy nawet nazwać inaczej niż enigmatycznie jako Słuchność. W piątkowe wieczory natomiast zagęszczamy atmosferę jeszcze bardziej za sprawą Kotłowni, gdzie zamiast nawoływania do dialogu czy rekomendacji termotechnicznych usłyszymy najprawdziwsze rapowe podziemie, zarówno to sygnowane kierunkowym +71, jak i to międzymiastowe oraz transatlantyckie.

Odświeżamy także weekendowe przedpołudnia. Najpierw w nieparzyste soboty o godzinie 9:00 przeniesiemy się w świat mangi za sprawą audycji Cześć, tu Otaku, prowadzonej przez Darię Majewską oraz Kamilę Chyziak, po to by dwie godziny później, bo o 11:00, pochylić się nad designem z każdej możliwej strony (w tym także muzycznej). Zabiorą nas tam Julia Filipowska oraz Zuzanna Powaga w audycji High on Design. W niedzielę nasilamy nasze starania popularnonaukowe, aby jeszcze bardziej dać do zrozumienia, że to koniec weekendu i zaraz rozpoczną się zajęcia i humor popsuty, dzięki audycji Mówi nauka, tworzonej przy współpracy z naszymi stołecznymi sąsiadami z Radia Kampus.

Z pozostałych zmian w naszej ramówce, których możliwe że się nie spodziewaliście: ekspert od footworku Paweł Dunajko wraz z audycją guides przechodzi do nadawania co tydzień, w poniedziałki o 23:00. Z kolei środy bez względu na parzystość tygodnia zamykamy czarną płytą, bo wymieniać się będą winylowi diggerzy i przyjaciele: Filip Baczyński z audycją Odkurzacz w tygodnie parzyste i Pedro Miranda z Rare Grooves w nieparzyste.

Wielki comeback zanotuje audycja wypakowana najświeższymi premierami singlowymi i wydawniczymi wybranymi przez Łukasz Sidorkiewicza. Regulator is back – soboty, g. 19:00. Co drugą sobotę o 21:00 powitają Was różni przedstawiciele redakcji muzycznej o skrajnie odmiennych gustach, to znany wszystkim Wolny Wybór. Audycję o wszystko mówiącym wszystko tytule – Muzyka do puszczania po ciemku – z racji tego, że wiosną ciemek zapada później, w wiosennej ramówce usłyszmy także poźniej w tygodniu, bo w soboty o 22:00. Natomiast zaraz potem redakcja muzyczna zaprasza na garść nocnego, klubowego brzmienia. To Mikser, przybierający postać setów DJskich lub przekrojowej selekcji z naszej nocnej rotacji muzycznej.

Jeżeli jak zwykle zastanawiasz się kiedy wypada tydzień parzysty, a kiedy nieparzysty to możesz ręcznie policzyć w kalendarzu parzystość liczby wyrażającej kolejność danego tygodnia w roku, albo odebrać sobie tę arytmetyczną przyjemność korzystając z zewnętrznych narzędzi, a następnie możesz to wyrzucić jak chleb ptakom za okno, bo u nas jest odwrotnie. Serio. Tak samo nie wyrzucaj chleba ptakom; to nie są śmietniki i jeszcze się nim udławią. Serio. Teraz jest tydzień parzysty. Tylko u nas. Serio.

To chyba jednak kawki na tej antenie siedzą.

Są pod ochroną, jak coś.