WSPÓŁCZYNNIK: Enchanted Hunters [19.10]

WSPÓŁCZYNNIK: Enchanted Hunters [19.10]
Pora już definitywnie zamknąć lato. W jesienny czas podsumowań, kończymy także Współczynnik – cykl Akademickiego Radia LUZ i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego wyjątkowym koncertem. 19 października w ramach swojej trasy koncertowej w przestrzeni Parku Szczytnickiego wystąpi zespół Enchanted Hunters.

 

Od czerwca do października spotykamy się 2 razy w miesiącu, a ideą jest współtworzenie różnych form aktywności od koncertów, przez warsztaty, po spotkania autorskie i inne, umacniające relacje społeczne. 19.10 to termin zarezerwowany na finałowe #brzmienia

Jak każde ze spotkań w ramach Współczynnika, wstęp jest darmowy, ale liczba miejsc jest ograniczona. Słuchaj Akademickiego Radia LUZ w przyszłym tygodniu aby mieć szansę na zgarnięcie wejściówek na jeden z najciekawszych koncertów w tym roku.

#brzmienia

Enchanted Hunters

Małgorzata Penkalla i Magdalena Gajdzic to duet znakomitych songwriterek. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową “Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (odwiedziły m.in. OFF Festival czy Open’er Festival) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP. Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów. Album zatytułowany “Dwunasty dom” ukaże się tej jesieni nakładem Latarnia Records, a promuje go singiel “Plan Działania”.

Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii, i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80-tych. Przekonajcie się sami!

#brzmienia

Matylda Gerber

Przed Enchanted Hunters w klimat wydarzenia wprowadzi nas saksofon.Matylda Gerber jest saksofonistką i kompozytorką związaną z wrocławską sceną muzyki improwizowanej. Wielokrotnie grała koncerty w ramach Jazztopad Festival, za które otrzymała pozytywne recenzje na łamach portalu All About Jazz. Podczas dwuletniego pobytu w Londynie prowadziła kwartet jazzowo-post punkowy SIOOS, oraz regularnie uczestniczyła w projektach: London Improvisers Orchestra, Skronk i Exploratorio. We Wrocławiu założyła zespół free-jazzowy – Kolega Doriana oraz trio jazzowe – Triology. Obecnie współtworzy kwartet grający muzykę improwizowaną – Ślina oraz zespół jazzowo-funkowy – Sneaky Jesus. Od trzech lat Matylda jest członkiem projektu polsko-japońsko-brytyjskiego Butoh Techno, który po udanych trasach po Europie, planuje trasę po Japonii. W ramach rozwoju solowej kariery Matylda zagrała koncerty improwizowane w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii.

HARMONOGRAM

19:00 — Matylda Gerber
19:30 — Enchanted Hunters
wstęp wolny
(liczba miejsc ograniczona)