Wyjątkowy Kiosk w ołbińskim podwórku

Wyjątkowy Kiosk w ołbińskim podwórku

fot. Jerzy Wypych

Artystyczny Wrocław staje się bogatszy o kolejną przestrzeń. Mieszkańcy i mieszkanki kamienic przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego oraz Prusa od trzech miesięcy przy wchodzeniu na swoją klatkę mijają wyjątkowy obiekt. To pokryty złotą farbą, kwadratowy kiosk, formą żywcem wyjęty z czasów PRL.

 

Przykuwająca wzrok i wprowadzająca na tym dużym podwórku element distraction budka, jest eksperymentalną galerią sztuki. Co miesiąc prezentującą jedno działanie artystyczne.

“Złoty Kiosk jest nastawiony na odbiór indywidualny.”- opowiedziała nam członkini zespołu organizatorów, Magdalena Kreis:

 


fot. Jerzy Wypych

Po dwóch świetnych wystawach autorstwa Yuriy Biley’a i Barbary Gryki przyszła kolej na Elżbietę Jabłońską. Bydgoska artystka w swoich działaniach porusza się na granicy sztuk wizualnych i performansu. Nierzadko także odnosi się do roli kobiet we współczesnym społeczeństwie, za co krytyka przypisała jej łatkę twórczyni postfeministycznej.

O zainicjowanej przez siebie sytuacji w Złotym Kiosku opowiedziała Radiu LUZ w dniu wernisażu.

 

Wystawę “Przesłanie” możecie oglądać do 22 listopada. Co ważne, Złoty Kiosk jest otwierany na żądanie – jeżeli chcecie zobaczyć wystawę, odezwijcie się w wiadomości na Facebooku lub mailowo (info@zlotykiosk.pl) w celu ustalenia terminu wizyty.