Wyluzowani od dawna – Adrian Kotołowski (Dirty Dancing)

Wyluzowani od dawna – Adrian Kotołowski (Dirty Dancing)
Z okazji 15. lecia Radia LUZ w radiowym eterze pod mikroskop bierzemy fundamenty tworzące naszą ramówkę. Weteranów, przodowników pracy, którzy najdłużej wytrwali i przetrwali na lubiącej rywalizację antenie 91.6 FM. Dzisiaj ojciec chrzestny wrocławskiej sceny klubowej, miłośnik disco Adrian Kotołowski, prowadzący audycję Dirty Dancing.

 

Przyznamy dość nieskromnie, że jest coś niesamowicie pociągającego w muzyce, którą gramy. Przez to osoby, które przybywają do naszych szeregów w celach zupełnie odmiennych jak mówienie o muzyce, prędzej czy później opowiadają o niej. Nie inaczej było w przypadku Adriana, który do Radia LUZ przyszedł jako student akustyki z zamiłowaniem realizacyjnym, został na dłużej, a teraz kolejne pokolenia mówią do niego “dzień dobry panie redaktorze”.

Jeżeli zdarzyło Ci się przebywać we Wrocławiu w czasach przedpandemicznych i zdarzyło Ci się kolokwialnie mówiąc pójść w melanż, to można zaryzykować odważny strzał, że miał z tym coś wspólnego Adrian. Nie bezpośrednio, ale jako menadżer minionego Das Lokalu, współwłaściciel Ciała oraz promotor wielu innych imprez klubowych w stolicy Dolnego Śląska niewątpliwie miał wpływ na kształtowanie się tej sceny. A jak wiele takich inicjatyw, zaczynało się to tu, w Radiu LUZ.

Znany także pod swoją didżejską ksywą Raev już od 2013 roku wprowadza Wrocław w przyjemny, bujający nastrój. Od czego to się zaczęło, dowiecie się z rozmowy, którą przeprowadził Szymon Baczyński.


Adriana Kotołowskiego i jego audycję Dirty Dancing możecie usłyszeć na naszej antenie w co drugą środę o godzinie 20:00.