Wyluzowani od dawna – Jakub Walczak, Łukasz Lorenc, Radek Łabędzki (regime)

Wyluzowani od dawna – Jakub Walczak, Łukasz Lorenc, Radek Łabędzki (regime)
Z okazji 15. lecia Radia LUZ w radiowym eterze pod mikroskop bierzemy fundamenty tworzące naszą ramówkę. Weteranów, przodowników pracy, którzy najdłużej wytrwali i przetrwali na lubiącej rywalizację antenie 91.6 FM. Dzisiaj gościmy kolektyw regime w osobach Jakuba Walczaka, Łukasza Lorenca oraz Radka Łabędzkiego.

 

Regime, co? Regime brigade!

Od wielu, wielu lat poniedziałkowe wieczory stoją właśnie pod dyktatem regimu. Choć początki, jak sami stwierdzają, kojarzyły się swoją aurą “dość sekciarsko”, to dzięki determinacji w dążeniu do celu osiągnęli coś, co sami jeszcze kilka lat temu określiliby na antenie jako sztosomierz na czerwonym! (to były… inne czasy – przyp. red.)

Grupa przyjaciół, która dopiero w Radiu LUZ zdecydowała sformalizować swoją zajawkę do muzy. Blogi poświęcone muzyce, które pozwoliły wyszlifować warsztat, z których powstała audycja wyznaczająca muzyczne trendy, która w niedługim czasie zawiązała się w muzyczny kolektyw. Obecnie są już uznaną marką na wrocławskim rynku muzycznego niezalu. Imprezy sygnowane przez regime obrosły sporym lokalnym kultem.

Można zadać pytanie, czym jest regime? Audycją? Grupką znajomych? Stylem? Sensem życia? Trudno stwierdzić, czy się tego dowiecie z rozmowy Szymona Baczyńskiego z przedstawicielami regime’u, ale z całą pewnością złapiecie vibe przekazywany przez nich od lat.