Wyluzowani od dawna – Marcin Tomaszewski i Łukasz Sidorkiewicz (Regulator)

Wyluzowani od dawna – Marcin Tomaszewski i Łukasz Sidorkiewicz (Regulator)
Z okazji 15. lecia Radia LUZ w radiowym eterze pod mikroskop bierzemy fundamenty tworzące naszą ramówkę. Weteranów, przodowników pracy, którzy najdłużej wytrwali i przetrwali na lubiącej rywalizację antenie 91.6 FM. Od wielu, wielu lat panowało u nas przekonanie, że w Radiu LUZ gramy alternatywnie. Alternatywa stała się naszym mainstreamem. W takim razie żeby być prawdziwą alternatywą… trzeba grać mainstream?!

 

Piątki to w świecie muzycznym nie tylko czas imprez: to także chwila na premiery. Najwięcej nowej muzyki jest wydawanej w piątki. Marcin i Łukasz aka Chłopaki z Regulatora wykorzystali to aby stworzyć wieczorną audycję poświęconą najświeższym release’om. Czy to pop, czy to nie pop, trudno przypisać więcej łatek.

Historia poznania obu panów sięga czasów zamierzchłych, kiedy radio próbowało udawać telewizję. W czasach których najstarsi górale nie pamiętają, Łukasz i Marcin wzięli na swoje barki organizowanie koncertów na żywo z oprawą wideo, których legenda pozostała w postaci Livebox Sessions. Marcin, naczelny organizator Radia LUZ, Łukasz, spec od wywiadów. Razem jak i osobno są odpowiedzialni za dziesiątki różnych projektów i inicjatyw, które ukształtowały naszą piękną instytucję. Pozostał Regulator.

Co tak w zasadzie reguluje Regulator? Co napędza tych dwóch panów do dalszego eksplorowania muzyki? Ile razy w ciągu godziny rozmowy Marcin się zaśmieje? Tego wszystkiego dowiecie się z rozmowy autorstwa Szymona Baczyńskiego.

 

Regulatora możecie posłuchać na antenie Radia LUZ w każdy piątek o godzinie 20:00.