Wyluzowani od dawna – Miłosz Szymczak (Masz 3 Życia)

Wyluzowani od dawna – Miłosz Szymczak (Masz 3 Życia)
Z okazji 15. lecia Radia LUZ w radiowym eterze pod mikroskop bierzemy fundamenty tworzące naszą ramówkę. Weteranów, przodowników pracy, którzy najdłużej wytrwali i przetrwali na lubiącej rywalizację antenie 91.6 FM. Dzisiaj wyskoczymy w cyberprzestrzeń razem z Miłoszem Szymczakiem, prowadzącym audycję Masz 3 Życia.

 

Niespełna dziesięć lat temu, anonimowy bohater internetu zapytany na ulicy o sylwestrowe plany, odpowiedział: Będę grał w gręReszta jest już historią. Nie wiadomo czy ten filmik przyczynił się do powstania audycji Masz 3 Życia kilka miesięcy później, ale nie można wykluczyć takiej możliwości.

Miłosz, dobry duch zaplecza technologicznego Radia LUZ, człowiek przez którego możemy z grubsza obserwować na bieżąco słuchalność naszej stacji (dzięki Miłosz, nic tak nie stresuje jak cyfry pokazujące, że ktoś nas słucha). Swój wolny czas pomiędzy realizacją audycji, a naprawianiem radiowego back-endu, postanowił spożytkować opowiadając słuchaczom o rzeczy dla niego bardzo istotniej: grach video.

Chociaż nazwa audycji, trochę sztampowo kierunkuje nas w stronę gierek, w samej audycji sztampy nie uświadczymy. W końcu to audycja o grach, wtedy postrzeganych jako „nowe medium”, przedmiot wielu sporów czy to sztuka czy nie. W roku gdy ukazywał się pierwszy odcinek, wydano Grand Theft Auto V, dwa lata później ukazał się przełomowy Wiedźmin 3, który stał się filarem polskiej gospodarki. Branża gier drastycznie się zmieniła. Jak na te zmiany patrzy Miłosz i jak adaptował do nich swoją audycję? Tego dowiecie się z rozmowy, którą przeprowadził Szymon Baczyński.