Wyluzowani od dawna – Mirek Miazga i Krzysztof Opieliński

Wyluzowani od dawna – Mirek Miazga i Krzysztof Opieliński

#throwbackthursday, Krzysztof (na drabinie) i Mirek (w okularach) w czasach gdy współczesne pokolenie radiowców na chleb mówiło „pep”

Z okazji 15. lecia Radia LUZ w radiowym eterze pod mikroskop bierzemy fundamenty tworzące naszą ramówkę. Weteranów, przodowników pracy, którzy najdłużej wytrwali i przetrwali na lubiącej rywalizację antenie 91.6 FM. Na zakończenie naszego cyklu, jeszcze raz wzięliśmy na spytki naszych praojców, założycieli sprzed dekad, którzy ciężką pracą dali podwaliny pod powstanie akademickiej rozgłośni radiowej we Wrocławiu. A żeby tylko na podwalinach się skończyło: przez te lata skrzętnie budowali i dalej budują Akademickie Radio LUZ. Przed Wami Krzysztof Opieliński i Mirek Miazga.

 

Znacie ich już z indywidualnych rozmów: zarówno Krzysztof Opieliński i Mirosław Miazga już pojawiali się w naszym cyklu indywidualnie, ale jako duet mogą nam zaprezentować unikatową perspektywę. Nie dość, że obserwowali rozwój radiofonii w Polsce przez ostatnie kilkadziesiąt lat, więc mogą śmiało antycypować nadchodzącą przyszłość radia, to jeszcze byli świadkami niezliczonych przemian pokoleniowych wśród tysięcy osób, które przez Radio LUZ w jakiejś formie przeszły. W jaki sposób to miejsce dalej pozostaje kuźnią kadr, które miejsca najchętniej zapożyczają sobie od nas dziennikarzy i jakie wspomnienia sprzed lat najczęściej im towarzyszą? Tego dowiecie się z rozmowy, którą przeprowadził Szymon Baczyński.

 

 

Z racji tego, że jest to ostatni (na tę chwilę) odcinek cyklu Wyluzowani od dawna, zachęcamy do przesłuchania wszystkich rozmów: