Wyluzowani od dawna – Jan Wieczorek i Tomek Wieczorek (Z piekła rodem)

Wyluzowani od dawna – Jan Wieczorek i Tomek Wieczorek (Z piekła rodem)
Z okazji 15. lecia Radia LUZ w radiowym eterze pod mikroskop bierzemy fundamenty tworzące naszą ramówkę. Weteranów, przodowników pracy, którzy najdłużej wytrwali i przetrwali na lubiącej rywalizację antenie 91.6 FM. Dzisiaj naszym przewodnikiem będzie, nie będzie Wergiliusz, ale rodzeństwo Wieczorków i wraz z nimi wolnymi krokami będziemy zstępować na kolejne poziomy ostrego, gitarowego grania w audycji Z Piekła Rodem.

 

Prosty cel postawiony sobie w 2015 roku – szerzyć i krzewić metalowy kaganek oświaty. Gitarkowy wtorek w Radiu LUZ nie byłby taki sam, gdyby nie jego twarde zwieńczenie w postaci audycji z ciężkim, gitarowym graniem. Konsekwentnie od sześciu lat testują pojemność tak obszernego gatunku, który zamyka się właśnie w łatce metalu. 

Jedną rzecz trzeba zaznaczyć na starcie – we wtorki o 23:00 nie usłyszymy wyłącznie metalu. Ma być mroczno, ma być ciężko, ale nie musi t być brzmienie wychodzące wyłącznie z gitar – zdarzają się utwory wygrzebane z syntezatorowych czeluści jak i długie i melodyczne gitarowe ballady. Metalowa szufladka została całkowicie roztrzaskana, ale pewien sentyment do stereotypów pozostał, widać to i słychać po samym tytule.

Czym był Progresywny kącik Rudego? Czy prowadzenie audycji wraz ze swoim rodzeństwem to dobry pomysł? Jak odczarowywać konkretne gatunki muzyczne? Tego wszystkiego dowiecie się z rozmowy Szymona Baczyńskiego z Janem i Tomkiem.

 

Kolejnych odsłon audycji Z Piekła Rodem można słuchać na 91.6 FM we wtorki o godzinie 23:00.