Yves Tumor ft. Naked – Tuck

Po ukazującym kolejne zaskakujące oblicze Yvesa Tumora singlu Jackie (o którym pisaliśmy tu) domysły na temat nadchodzącej płyty artysty mnożyły się niczym wrocławskie beach bary. Do pęknięcia bańki spekulacyjnej przyczynił się jednak sam artysta – niespodziewanie wydając w zeszły piątek epkę The Asymptotical World.

Sean Bowie znów udowadnia nam, że wciąż istnieje luka do wypełnienia w szeroko pojętym popie. Robi to m.in. poprzez tworzenie collabo z hidden gems mrocznej odmiany muzyki popularnej – mowa tu o NAKED, akcencie industrialnym, BDSM-owym, glitchowym i… biało-czerwonym na najnowszym wydawnictwie Tumora.

Agnes Gryczkowska może i robiła doktorat z neuroscience w Londynie, a teraz twórczo wyżywa się w niemieckiej stolicy – ale to przecież still nasza dziołcha. Tam czasem też koncertuje – kto był na ostatnim Avant Art Festival we Wrocławiu, ten na długo zapamiętał jej pejczowate warkocze.

Z polskiej reprezentacji na EURO 2020 może i nie będziemy dumni, ale z rodzimej kadry muzycznej w Berlinie – już zdecydowanie tak.

Julia Karska