15 listopada – Święto Nauki we Wrocławiu
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych musi oznaczać coś ważnego. I dzisiaj rzeczywiście tak jest. 15 listopada to Święto Nauki we Wrocławiu. Okazja do celebracji wyjątkowego szczęścia jakim jest tworzenie świata akademickiego w stolicy Dolnego Śląska. Ale także do zastanowienia się, jak można uczynić go lepszym.
Z okazji Święta Nauki we Wrocławiu wszystkim osobom krzewiącym naukę w naszym mieście jak i ją przyjmującym, składamy najszczersze wyrazy szacunku i podziękowania – robicie kawał dobrej roboty! Wędrowanie po meandrach akademickiego świata może wywoływać lekki niepokój, nie tylko wśród pierwszoroczniaków. Dlatego o studenckie potrzeby dbają prorektorzy ds. studenckich. Z okazji Święta Nauki we Wrocławiu poznajmy ich bliżej!
Uczelnia jest dla studentów – to częste przeświadczenie. Ale czy prawdziwe? Czym zajmuje się prorektor ds. studenckich i jakie trudności na niego czekają w przypadku tak dużej uczelni jaką jest Politechnika Wrocławska? W jakich sprawach społeczność akademicka może się do niego zwracać? Na te i inne pytania Julii Iwanow odpowiedział dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich PWr.
Jakie zadania stoją przed prorektorem ds. studenckich? Gdzie szukać pomocy w przypadku problemów na uczelni? o tym oraz o innych prostudenckich rozwiązaniach opowiada prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego, dr Łukasz Prus w rozmowie z Michałem Cimaszewskim
Dr hab inż. Anna Czubaszek pełni funkcję prorektora ds. studenckich i edukacji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu od września 2024 roku. W rozmowie z Dominiką Tatuch opowiada o swoich celach na obecny rok akademicki oraz o wartościach, którymi kieruje się we współpracy ze studentami.
To tylko przedsmak tego co mamy dla Was do zaoferowania. Już wkrótce usłyszycie rozmowy z kolejnymi prorektorami wrocławskich uczelni. A już teraz, chcąc jak najpełniej celebrować wrocławską naukę, prezentujemy Wam rozmowę z laureatką Kubka dla Wykładowcy 2024, dr Beatą Rajbą. Nominowana została jako wykładowczyni Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, tytuł uzyskała jako wykładowczyni Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, a kubek odbiera jako dyrektorka Instytutu Psychologii we wspomnianej jednostce. Podpytujemy, jak zmienia się życie po uzyskaniu takiego wyróżnienia i jak przechodzić przez zmianę ogółem – z psychologicznego punktu widzenia. Jak współpracuje się ze studiującymi zetkami? Jakie pułapki zastawia na nas popsychologia? I dlaczego zarządzanie jednostką może być postrzegane jako służba a nie forma władzy? Takie wątki znajdziecie w rozmowie prowadzonej przez Martynę Dziakowicz.