Dominika Plonka – trzy zestawy

Kto z nas nie chciałby chociaż jeszcze przez chwilę pozostać w błogiej, wakacyjnej atmosferze? Odpowiedz jest jasna – chyba każdy! I tu z ratunkiem przychodzi artystka, która na tworzeniu letniaczków zna się jak nikt inny – bo kto powiedział, że wraz z upływem sierpnia i chylącymi się ku końcowi wakacjom nie możemy oddawać się letnim i wakacyjnym przyjemnościom?

Choć pierwsza EP-ka oraz długogrająca studyjna płyta  jest jeszcze przed nią to artystka o której mowa, ma już zdecydowanie czym się pochwalić. Dominika Plonka na swoim koncie może zapisać nie tylko solowe projekty, jak i dużą liczbę współprac z producentami muzycznymi tworząc tym samym tak charakterystyczne dla siebie delikatnie taneczne, płynące i rytmiczne brzmienia. A jednym z efektów tych kolaboracji jest Na Jaw stworzone we współpracy z Wuja HZG znanym z projektu EABS i zespołu Błoto oraz Miroffem pracującym między innymi przy znanym już z anteny Radia LUZ Money Move od Miłego ATZ. 

Trzy zestawy to najnowsza propozycja od Dominiki, która odbiega od wcześniejszej stylistyki jej wydawnictw  znacznie spokojniejszym, popowo-soulowym klimatem, a sama artystka opisuje świeży kawałek w następujący sposób: 

Postanowiłam stworzyć mini balladę dla wszystkich osób włóczących się pomiędzy paroma miejscami. Chcących znaleźć swój kąt. Pomimo, iż często ludzie takie poszukiwania uważają za ogromny sukces, mnie to gdzieś w pewnym momencie bardzo przytłoczyło. Dużo osób w jakimś stopniu chciałoby zaczepić się o jakiś stały moment w swoim życiu, bardziej stateczny i właśnie to stało się inspiracją do stworzenia tego utworu.

Stworzony wraz z Gabi Cichy oraz Dawidem Płonką utwór jest znakomitym przykładem zestawienia luźnego wokalu artystki i osobistej warstwy lirycznej.

Zatem weźmy oddech, nie pędźmy, zamknijmy oczy i odpalmy Trzy zestawy.

Aleksandra Złotowska