Gramy razem z 31. WOŚP
Już w najbliższą niedzielę finał 31. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już taka nasza wieloletnia tradycja, że dzielimy się dobrem i gramy razem z całą Polską – w tym roku, aby wygrać z sepsą. Zobacz jakie wyjątkowe licytacje przygotowaliśmy w tym roku.
Do udziału w aukcjach w sposób najbardziej wyjątkowy, przekonywać będziemy już w niedzielę od godziny 16:00, kiedy to wyruszymy z naszym specjalnym WOŚP-owym studiem. Przez cztery godziny będziemy relacjonować jak we Wrocławiu gra się do końca świata i o jeden dzień dłużej. Przybliżymy także słuchaczom szczegółowo nasze aukcje. Internetowym czytelnikom przybliżamy je poniżej:
(w zdjęcia można, a nawet trzeba klikać aby przenieść się na stronę konkretnej licytacji)
WSPÓŁPROWADZENIE AUDIOSTARTERA Z ZUZANNĄ PAWLAK
Ktoś pretensjonalny powiedziałby, że radiowcem nie można zostać, nim się trzeba urodzić. To wierutna bzdura mająca za zadanie usprawiedliwić zabetonowany od dekad rynek medialny w Polsce, którą skrzętnie obalamy praktycznie cały czas. Jeśli jednak potrzebujesz próbnej jazdy, zanim zadedykujesz resztę swojego życia falom FM albo po prostu chcesz pokazać, że wszystko w życiu można kupić, w tym marzenia z dzieciństwa – spróbuj tutaj. W świat tajników radiowych wprowadzi Cię szefowa programowa Radia LUZ Zuzanna Pawlak. Zapowiedziała, że postara się nie oceniać zbyt surowo przyniesionej selekcji muzycznej, a nawet dołoży wszelkich starań żeby nabyte w dwie godziny doświadczenie radiowe składało się z wyłącznie przyjemnych, a nie przyziemnych aspektów. Poza myciem kubków. Kubek trzeba będzie umyć po sobie na własną rękę. Chociaż jeśli przekroczymy kwotę 2 tysięcy złotych za ten Audiostarter, to wtedy będzie to zupełnie inna rozmowa.
PŁYTA Z AUTOGRAFEM OD BIAŁEGO FALOCHRONU
Biały Falochron to krakowsko-wrocławski duet wykonujący taneczny post-punk. Słuchaczom Radia LUZ bardzo dobrze znany, wszak ich utwór Cały Czas Się Gubię zajął 6. miejsce w zestawieniu Stu Sztosów 2022. Ich debiutancki album „Nie Masz Wyjścia Musisz Znaleźć Drogę” ukazał się 23 września 2022 roku. Na aukcję trafia unikatowy, bo ostatni egzemplarz płyty sygnowany numerem 204/200, opatrzony autografami duetu.
FOTOGRAFIA „FIAT LUX / MONOCEROS” AUTORSTWA AGATY GRZYCH + KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH
Agata Grzych, prowadząca audycję Artefakty, od siebie przekazuje fotografię zatytułowaną „Fiat lux / monoceros” oraz Kalendarz Świąt Nietypowych, idealny do prowadzenia porannej Gry Wstępnej. Fotografia prezentowana była na zbiorowej wystawie „Let’s Punk” pod kuratelą Iwony Matkowskiej w Galerii u Agatki pod koniec 2022 roku. Kalendarz w formacie A5 zawiera najróżniejsze święta, o których prawdopodobnie wyłącznie słyszeliście od niechcenia rano podczas naszych audycji. Zawiera 53 zdjęcia wymyślone i wykonane przez Agnieszkę Fiedler, Kasię Ćwikłę i Agatę Grzych, które ilustrują nietypowe święta na 2023.
PŁYTA Z AUTOGRAFEM OD FRANIA MUCHY
Franio Mucha to solowy projekt za którym stoi Mikołaj Gawron. Mikołaj sam odpowiada za produkcję, kompozycję i warstwę tekstową. Muzyka Frania Muchy to mieszanka luzu, nostalgii i ujmującego uroku, muzycznie inspirowana post-punkiem, zimną falą oraz funkiem. Jego debiutancki album „Bakelit” został wydany w 2022 nakładem Seszele Records, a u nas dostępny jest z własnoręcznie wykonanym autografem.
DEDYKOWANA SESJA ZDJĘCIOWA OD MIKOŁAJA BENSDORFFA
Słyszymy to nieraz – ale macie fajne te zdjęcia na socialach, też chcę mieć takie fajne zdjęcie. W ten sposób wychodzimy na przeciw tym marzeniom. Jeden z naszych naczelnych fotografów Mikołaj Bensdorff oferuje od siebie dedykowaną sesję zdjęciową w plenerze. Przez dwie godziny nastrzela tyle zdjęć, ile to fizycznie wykonalne, a następnie odda 15 wybranych i profesjonalnie obrobionych zdjęć. Do wykorzystania do 1 lipca. Dokładny termin, klimat, inspiracje, rekwizyty do ustalenia z Mikołajem po zakończeniu licytacji.
GRAFIKA “FURTHER THAN DREAMS” AUTORSTWA VJ’A AFTERGLOW
Najpierw robi zdjęcia, potem się nimi bawi w programach graficznych, by na końcu animować je w ruchu na imprezach techno. Autorem grafiki jest Patron aka Afterglow, znany z wrocławskiego podwórka DJ, VJ, projektant oświetlenia oraz projektant scen. Mogliście go poznać jako współtwórcę KONEKT Festival, cyklu imprez VOSK, a także pomysłodawcę – jedynego takiego we Wrocławiu – cyklu zamkniętych imprez w bunkrach Tour de Bunker.
ZDJĘCIE ŁUKASZA WIERZBOWSKIEGO
Łukasz Wierzbowski to wrocławski fotograf, urodzony w 1983 r. w Lublińcu. Współpracuje z markami odzieżowymi, z magazynami „The Sunday Times”, „Die Zeit”, australijskim „Frankie”. Opublikował cztery albumy fotograficzne. Ostatnia – „Intruder” ukazała się w 2022 roku nakładem szwajcarskiej oficyny Analog. Wierzbowski ma na swoim koncie udział w wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, w tym „Romantic days” w Daelim Museum w Korei Południowej. Na tegoroczną WOŚP-ową aukcję przekazał fotografię przedstawiającą kobietę oraz jarzębinę.
PLAKAT NA 70 LAT BWA WROCŁAW
Plakat autorstwa Mariana Misiaka z wykorzystaniem fotografii Yulii Krivich, „Dym” (2017), z cyklu „Daring&Youth” powstał z okazji siedemdziesięciolecia BWA Wrocław. W ramach obchodów do współpracy zaproszono wybranych artystów i artystki, których prace stanowiły identyfikacje wizualne do wystaw i publikacji instytucji. Bawiąc się konwencją i typografią minionych dekad, stworzyli oni dedykowane plakaty urodzinowe, inspirowane tradycją wizualną. Każdy plakat nawiązuje do kolejnej dekady od lat 50., kiedy powstało wrocławskie Biuro Wystaw Artystycznych. Marian Misiak to projektant grafik, typograf, publicysta, związany ze studiem threedotstype. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim i projektowanie krojów pism na Wydziale Typografii i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie w Reading (Wielka Brytania). Pracował w Londyńskim Researchstudio Neville’a Brody’ego. Zajmuje się typografią multiskryptową, projektowaniem krojów pism i badaniem kultury wizualnej. Mieszka we Wrocławiu.
OBRAZ „TULIP 2” AUTORSTWA MARKA DOMANIECKIEGO
Marek Domaniecki to urodzony w 1979 roku. Absolwent Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (2003). Od 2018 roku pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w pracowni artystycznej Fenomenarium we Wrocławiu. Artysta pracuje w technice olejnej, w polu jego zainteresowań znajduje się głównie malarstwo figuratywne. W jego twórczości klasyczne środki malarskie służą ukazaniu współczesnej, introspekcyjnej treści. Wielobarwne światy buduje ze snów, lęków i obsesji. Na tegoroczną WOŚP-ową aukcję przekazał swój obraz zatytułowany „Tulip 2” mierzący 60 x 80 cm.
TRYPTYK ZDJĘCIOWY AUTORSTWA AGATY KALINOWSKIEJ
Agata Kalinowska to fotografka, pisarka i barmanka związana z BWA Wrocław, Ośrodkiem Postaw Twórczych i wrocławską sceną barmańską. Interesują ją doświadczenia prekariatu, które dokumentuje na swoim blogu. Prace Agaty były pokazywane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jej wystawa Tylko się nie zakochaj, prezentowana w galerii Miejsce przy Miejscu we Wrocławiu w 2015 roku pod kuratelą Łukasza Rusznicy, biła rekordy popularności. Jej książka fotograficzna SCUM znalazła się na shortliście Kassel Dummy Award w 2018 roku oraz w finale Gomma Grant 2019. We wrześniu 2021 roku nakładem BWA Wrocław ukazał się YAGA, która powstała we współpracy z Łukaszem Rusznicą.
„Tryptyk jest częścią minionej wystawy „Hedonizm jest rodzajem rozpaczy”. Opowiada o macierzyństwie, którego nigdy nie doświadczyłam. Jest w nim jakaś sugestia wielości, którą można odczytać też w ten sposób, że ta wielość organizmów żywiących się na innym, większym, pełniejszym zasobów organizmie jest rodzajem przemocy. Ale jest też pewna niespójność, komplikacja, która jest celowa. Żyjemy w relacji do innych organizmów, i tyle. Tak jest po prostu.”
Specyfikacja papieru: matowy papier Solution (Radiant White) (bawełniane podłoże o delikatnej porowatości).
Do każdej z licytacji dorzucamy zestaw radiowych gadżetów, zawierający między innymi: kubek (czysty, nieśmigany, prosto z fabryki), torbę oraz wlepki.
Tu niżej już nie zostało nic do czytania. Wracaj na górę i licytuj, bo czasu nie zostało zbyt dużo. Wszystkie aukcje zamykamy w poniedziałek, 31 stycznia o godzinie 16:00.