Gramy razem z 33. WOŚP

Gramy razem z 33. WOŚP
Już w najbliższą niedzielę finał 33. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już taka nasza wieloletnia tradycja, że dzielimy się dobrem i gramy razem z całą Polską. W tym roku gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej. Zobacz jakie wyjątkowe licytacje przygotowaliśmy w tym roku!

 

Do udziału w aukcjach w sposób najbardziej wyjątkowy, przekonywać będziemy już w niedzielę od godziny 16:00, kiedy to wyruszymy z naszym specjalnym WOŚP-owym studiem. Przez cztery godziny będziemy relacjonować jak we Wrocławiu gra się do końca świata i o jeden dzień dłużej. Przybliżymy także słuchaczom szczegółowo nasze aukcje. Internetowym czytelnikom przybliżamy je poniżej:

(w zdjęcia można, a nawet trzeba klikać aby przenieść się na stronę konkretnej licytacji)


WSPÓŁPROWADZENIE AUDIOSTARTERA Z ZUZANNĄ PAWLAK

Znacie ten głos bardzo dobrze, znacie też dobrze stylistykę granej muzyki. Może pora poznać resztę osobiście? W świat tajników radiowych może wprowadzić szefowa programowa Radia LUZ Zuzanna Pawlak. Co więcej, jest także szansa, żeby i ją otworzyć na nowe muzyczne doznania, poprzez podzielenie się swoimi muzycznymi inspiracjami. Dwie godziny spędzone na wspólnym Audiostarterowaniu z pewnością wystarczą aby poznać świat radiowy od środka, z jego wszystkimi blaskami i cieniami. Tym cieniem jest obowiązek umycia kubka po sobie. To esencja radiowego życia.

 


NAGRAJ PODCAST W STUDIU RADIA LUZ

I wymówki się kończą. Z pewnością masz jakiś temat w głowie, o którym chcesz opowiedzieć światu. Na pewno kiedyś w trakcie rozmowy ze znajomymi, doszliście do wniosku: powinniśmy nagrać podcast. I natychmiast pojawiają się wymówki dnia codziennego: że czasu mało, że sprzętu brak i w ogóle jak to się robi? Z pomocą przychodzimy my i oferujemy nasze studio nagraniowe. Ta przestrzeń była świadkiem najróżniejszych komunikatów werbalnych, niejedno już słyszała i za każdym razem czule wspierała każdego śmiałka. Czarno-pomarańczowa aura zapewni adekwatny klimat dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających. Pomożemy w rozstawieniu sprzętu, odpowiemy na techniczne pytania i pokażemy co się z tym wszystkim dalej robi, aby cały świat mógł Cię usłyszeć!

 


DEDYKOWANA SESJA ZDJĘCIOWA OD MIKOŁAJA BENSDORFFA

Słyszymy to nieraz – ale macie fajne te zdjęcia na socialach, też chcę mieć takie fajne zdjęcie. W ten sposób wychodzimy na przeciw tym marzeniom. Jeden z naszych naczelnych fotografów Mikołaj Bensdorff oferuje od siebie dedykowaną sesję zdjęciową w plenerze. Przez dwie godziny nastrzela tyle zdjęć, ile to fizycznie wykonalne, a następnie odda 15 wybranych i profesjonalnie obrobionych zdjęć. Do wykorzystania do 1 lipca. Dokładny termin, klimat, inspiracje, rekwizyty do ustalenia z Mikołajem po zakończeniu licytacji.

 


LIMITOWANA BLUZA ORAZ KUBEK RADIA LUZ

Firmowe gadżety krzyczą trochę początkiem milenium. Dlatego nie oferujemy smyczy czy torby, które najczęściej tylko zbierają kurz. Oferujemy coś, z czego jesteśmy dumni i sami na co dzień korzystamy, rzeczy przez lata dopieszczane do perfekcji, aby były godne sygnowania naszą marką. Z jednej strony: kubek – jaki jest, każdy widzi. Jego maksymalna pojemność to 430 ml, ale pojemność użytkowa, czyli pozwalająca bez rozlania przejść w umiarkowanym pośpiechu z wrzątkiem przez całe radio to około 330 mililitrów: idealnie do przygotowania herbaty, kawy, yerby i praktycznie wszystkich innych płynów. Pomarańczowy kolor jego wnętrza świetnie komponuje się z napojami we wszystkich odcieniach. Kubek nadaje się do mycia w zmywarce jak i do mycia ręcznego (do czego serdecznie zachęcamy wszystkich członków zespołu redakcyjnego Akademickiego Radia LUZ), ponadto stanowi świetny punkt wyjścia do rozpoczęcia rozmowy na dowolny temat.

Z kolei bluza to nasza świeżynka. Latami opracowywaliśmy optymalną mieszankę wszystkich składowych idealnej bluzy. Przestronna kieszeń na brzuchu, wygodny kaptur gotowy pomieścić najbardziej wymagającą fryzurę, minimalistyczny design, ciepłe i milutkie w dotyku wnętrze oraz optymalny odcień czerni żeby w morzu czarnych bluz wyróżnić się z rejwowego tłumu. Jeżeli w tym momencie poszukujesz czarnej z bluzy kapturem, a nie czarujmy się, taki moment przychodzi w życiu każdego; lepszej pozycji w tej klasyce gatunku nie znajdziesz.

Ale Radio LUZ to nie jedyna akademicka organizacja, która gra razem z 33. Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zobacz w jaki sposób pomaga Politechnika Wrocławska, albo posłuchaj:

Akademicki Wrocław dla WOŚP to wyjątkowa – na skalę kraju – akcja! W tym roku wylicytować będzie można wydarzenia, przedmioty, warsztaty, spotkania – które pozwolą poznać wrocławskie uczelnie i fascynujący świat nauki trochę „od kuchni“ Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich organizatorów, Akademicki Wrocław przygotował 30 aukcji, z których oczywiście całkowity dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ula Kokot zaprosiła do magazynu „Dzieje Się” dyrektora Wrocławskiego Centrum Akademickiego – Tomasza Janosia oraz przewodniczącą prezydium Akademii Młodych Uczonych i Artystów – dr inż. Weronikę Urbańską, by opowiedzieli o ulubionych aukcjach, kulisach współpracy i zaprosili wszystkich mieszkańców Wrocławia do wzięcia udziału w licytacjach.  

Do akcji włącza się także IKSS. Aleksandra Jendrosek i Antonina Kluza opowiedziały o wydarzeniu organizowanym przez Informację Kulturalno-Sportową Studentów, działającą na Uniwersytecie Ekonomicznym. Piłka nożna, rywalizacja – nie tylko sportowa – i wiele nietuzinkowych licytacji – to wszystko już 26 stycznia w trakcie XVI Turnieju IKSS WOŚP. 

„Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej” – to hasło tegorocznego finału WOŚP, który za cel stawia sobie pomoc najmłodszym i najbardziej doświadczonym przez komplikacje zdrowotne pacjentom. Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Kałwak to jeden z najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie, na co dzień kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we wrocławskim Przylądku Nadziei. W rozmowie z Igorem Busztą opowiada o wyzwaniach w pracy z pacjentami pediatrycznymi, nadziejach polskiej onkologii i szansach, jakie może dać 33. finał WOŚP.

Sztab wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego co roku z przytupem wtóruje finałowi WOŚP. W szerokim wachlarzu aktywności pozostają liczne uczelniane aukcje, ale też akcje profilaktyczne w różnych częściach miasta i klasycznie już Biała Niedziela w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Ten finał WOŚP swym tematem staje się jeszcze bliższy Wrocławiowi ze względu na działalność Przylądka Nadziei. O szczegółach w rozmowie z Martą Ester i Michałem Pietrzakiem opowiadają najbardziej zaangażowani medyczni sztabowcy: Franciszek Kędzierski i Patrycja Koruba.